Zarejestruj

Złamanie V kości śródstopia

Forum o ubezpieczeniach życiowych: polisy na życie i dożycie, na całe życie itd.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Złamanie V kości śródstopia

Postprzez masteeeeeeeeer » Pn wrz 03, 2018 6:51 pm

Witam, miałem złamaną kość śródstopia z przemieszczeniem. Głowa kości gdzie są wszystkie przyczepy. 3 miesiące od złamania, a stopa dalej boli, jak chodzę to puchnie aż do kostki, bolą mnie palce.

Mam ubezpieczenie grupowe PZU, płacę ok 57 zł miesięcznie. Dzisiaj zadzwonili do mnie z propozycją 640 zł, nie przyjąłem propozycji i przesłali dokumenty do swojego "lekarza orzecznika".

Po kilku godzinach dostałem info że lekarz specjalista orzekł mi 1% uszczerbku na zdrowiu co daje 320 zł. Wydaje mi się, że to stanowczo za mało. Lekarz u którego byłem prywatnie orzekł, że mój uszczerbek na zdrowiu według niego to 5-7%.

Leczyłem się prywatnie u dwóch lekarzy, miałem szynę gipsową z SOR a następnie ortezę za którą zapłaciłem 350 zł (PZU otrzymało również fakturę za ortezę, 6 zdjęć RTG z różnego okresu w przeciągu 3 miesięcy, kartę z SOR, kopię skierowania z SOR, opinię lekarza u którego leczyłem stopę).

Co mam zrobić? Jak napisać odwołanie od decyzji? Na tą chwilę poprosiłem PZU o:
przesłanie kopii decyzji, orzeczenia lekarskiego, oraz tabeli na podstawie których dokonano oceny trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Doradca reklama

Podpowiadam

Początkujący
Podziękował : 0 razy

Re: Złamanie V kości śródstopia

Postprzez LighthouseKancelaria » Wt wrz 04, 2018 1:09 pm

Zależnie od warunków ubezpieczenia można zawnioskować o wyznaczenie komisji lekarskiej przez ubezpieczyciela i ustalenie procentowego uszczerbku na zdrowiu w takim włąśnie trybie. Jeśli to nie przyniesie rezultatu przydatna może okazać się pomoc wyspecjalizowanego w tych sprawach prawnika/kancelarii, gdyż w pojedynkę będzie niestety "ciężko".

Powrót do Ubezpieczenia na życie