Zarejestruj

Auto w darowiźnie - wygaśnięcie OC przed przerejestrowaniem.

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Auto w darowiźnie - wygaśnięcie OC przed przerejestrowaniem.

Postprzez fixtwix » Cz gru 07, 2017 6:17 am

Dzień dobry,

Mam następujący kłopot. Mianowicie - dostałem od matki w darowiźnie auto. Ubezpieczenie OC wygasło 3 miesiące temu, a auto od momentu przekazania stoi nie używane w garażu. Ja jak głupi zapomniałem o obowiązku przerejestrowania oraz zapłaceniu OC. Wiem, że może na mnie zostać nałożona kara. Czy w takim wypadku, gdzie auto zostało przekazane w darowiźnie, a jeszcze nie zostało przerejestrowane na mnie, jest możliwość ubezpieczenia go przez moją matkę? Obawiam się, że w momencie próby przerejestrowania, automatycznie zostanie wysłane zgłoszenie do UFG.

Dziękuję za odpowiedzi.

Doradca reklama

Podpowiadam

Doradca
Podziękował : 2 razy

Re: Auto w darowiźnie - wygaśnięcie OC przed przerejestrowaniem.

Postprzez Ubea » Cz gru 07, 2017 8:14 am

Czy ubezpieczyciel został poinformowany o darowiźnie i zmianie właściciela auta? Jeśli nie, to bardzo prawdopodobne, że poprzednie OC zostało przedłużone automatycznie. Trzeba skontaktować się z ubezpieczycielem i to sprawdzić.
Natomiast jeżeli samochód faktycznie nie ma OC, trzeba jak najszybciej zakupić obowiązkową polisę. Od momentu darowizny Ty odpowiadasz za polisę OC i to Ty powinieneś ją kupić (przy czym przerejestrowanie auta nie jest konieczne, by ubezpieczyciel sprzedał Ci ubezpieczenie. Umowa darowizny potwierdza, że teraz już Ty jesteś właścicielem auta). W kalkulatorze OC (link w podpisie) możesz sprawdzić, kto ma dla Ciebie najtańszą polisę.

Powrót do Ubezpieczenie OC