Zarejestruj

CRAWFORD/GEFION/POLINS o...!!!! PROBLEM Z LIKWIDACJA SZKODY OC

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Podziękował : 2 razy

CRAWFORD/GEFION/POLINS o...!!!! PROBLEM Z LIKWIDACJA SZKODY OC

Postprzez ninachudy » Pt mar 16, 2018 10:26 am

Witam
Czy ktokolwiek likwidował szkodę z OC sprawcy w firmie Crawford i czy udało się uzyskać odszkodowanie? Nasza sprawa ciągnie się od 7 stycznia kiedy to w mój samochód wjechał posiadacz OC w Crawford.Na miejsce wezwana policja sprawca ukarany mandatem.Szkoda zgłoszona natychmiast i wszelkie dokumenty z mojej strony uzupełnione i odesłanie następnego dnia. W ciagu tygodnia od zdarzenia rzeczoznawca dokonał wyceny i przysłał kosztorys.Na tym etapie sprawa utknela.Crawford przekroczył wszelkie ustawowe terminy likwidacji szkody do dziś nie mam nawet decyzji o przyjęciu odpowiedzialności.Na maile i pisma brak odpowiedzi.Kontakt jedynie przez infolinię gdzie pseudo konsultanci udzielaj sprzecznych i klamliwych informacji.Okazuje się ze osób poszkodowanych przez ta firmę krzak jest coraz więcej.W każdej sprawie są opieszali oraz celowo nie dopełniają formalności by opóźnić wypłatę odszkodowania.Stąd moje pytanie czy ktoś z nimi wygrał ?

Doradca reklama

Podpowiadam

Początkujący
Podziękował : 0 razy

Re: CRAWFORD/GEFION/POLINS o...!!!! PROBLEM Z LIKWIDACJA SZKODY OC

Postprzez LighthouseKancelaria » Wt mar 20, 2018 8:58 am

ninachudy napisał(a):Witam
Czy ktokolwiek likwidował szkodę z OC sprawcy w firmie Crawford i czy udało się uzyskać odszkodowanie? Nasza sprawa ciągnie się od 7 stycznia kiedy to w mój samochód wjechał posiadacz OC w Crawford.Na miejsce wezwana policja sprawca ukarany mandatem.Szkoda zgłoszona natychmiast i wszelkie dokumenty z mojej strony uzupełnione i odesłanie następnego dnia. W ciagu tygodnia od zdarzenia rzeczoznawca dokonał wyceny i przysłał kosztorys.Na tym etapie sprawa utknela.Crawford przekroczył wszelkie ustawowe terminy likwidacji szkody do dziś nie mam nawet decyzji o przyjęciu odpowiedzialności.Na maile i pisma brak odpowiedzi.Kontakt jedynie przez infolinię gdzie pseudo konsultanci udzielaj sprzecznych i klamliwych informacji.Okazuje się ze osób poszkodowanych przez ta firmę krzak jest coraz więcej.W każdej sprawie są opieszali oraz celowo nie dopełniają formalności by opóźnić wypłatę odszkodowania.Stąd moje pytanie czy ktoś z nimi wygrał ?

Crawford jedynie na zlecenie towarzystwa ubezpieczeń likwiduje szkodę, natomiast odpowiedzialność ponosi właśnie samo towarzystwo ubezpieczeń i to do nich powinno się kierować pisma w tej sprawie, jeśli zwlekają z udzieleniem informacji. Co to za ubezpieczyciel?
Za ten post autor LighthouseKancelaria otrzymał podziękowanie od:
ninachudy

Bywalec forum

Postprzez versus » Wt mar 20, 2018 10:41 am

Potwierdzam, jest kilku ubezpieczycieli (np. Allianz), którzy często korzystają z usług zewnętrznych firm w celu likwidacji szkody. W prowadzonych przez nas sprawach, w przypadku zlecenia obsługi szkody zew. podmiotowi, z reguły dochodziło do naruszenia terminów ustawowych.
Za ten post autor versus otrzymał podziękowanie od:
ninachudy

Początkujący

Postprzez ninachudy » Wt mar 20, 2018 3:19 pm

Rozumiem ze jest to firma likwidując szkody a nie ubezpieczyciel.W takim razie skoro zwlekaj z wydaniem decyzji a na wszelkie ponaglenia nie reagują to co mam zrobić by wypłacili odszkodowanie?

Początkujący

Postprzez ninachudy » Wt mar 20, 2018 8:05 pm

Ubezpieczyciel to Gefion Insurance również nierzetelna firma.Na dodatek nie podlegają w Polsce chyba nikomu.Czujemy się już kompletnie bezsilni i nie wiemy gdzie szukać pomocy w uzyskaniu należnego odszkodowania.Na różnych forach robi się coraz głośniej o Gefionie i Crawfordzie,osób czujacych się o... przybywa.

Początkujący

Postprzez AdamAlfa » Śr mar 28, 2018 7:53 am

Też mam z nimi problem. Sprawa ciągnie się od 14 lutego i nadal nie ma żadnych informacji...
Tak w ogóle nie wiem do końca kto tu jest kim, sprawczyni ubezpieczona w Gefion Insurance, zaś po drodze nagle powstają 3 inne "instancje" - Crawco, Crawford, Polins - nie wspominając jeszcze o kolejnej firmie zewnętrznej do kosztorysu - ExpertGo. Sam rzeczoznawca i kosztorys w miarę sprawnie (do dwóch tygodni), ale kontakt z tym Crawford jest tragiczny, nie odpowiadają na maile, wysyłają tylko swoje reguły. Już wysłałem pismo do Rzecznika Finansowego i przed sądowe wezwanie do zapłaty do tego Gefion-a...

Początkujący

Postprzez beatakropka » Śr mar 28, 2018 10:52 am

U mnie sprawa ciągnie się od miesiąca, dostałam pismo od likwidatora o szkodzie całkowitej, samochód stoi w warsztacie i zero kontaktu ze strony Gefion, nie mam pieniędzy, warsztat nie może się dodzwonić, nie wiem co mam robić, czy ktoś może mi podpowiedzieć do kogo mogę się zgłosić ? kto może mi pomóc ? :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
kontakt: betwoja@gmail.com

Początkujący

Postprzez AdamAlfa » Cz mar 29, 2018 1:43 pm

Jest słabo, chyba w moim przypadku skończy się na sądzie, nie są to wielkie pieniądze - około tysiąc złotych - ale nie leżą one też na ulicy! Poza tym ignorancja w stosunku do nas jest tak duża, że muszą się oni nauczyć że nie można tak zlewać ludzi. Po 1 kontakt z nimi się urywa, więc chyba pisanie do nich maili o ponaglenie nie pomoże. Formalnie musimy napisać po 30 dniach list reklamacyjny - ja to zrobiłem od razu. Jest to potrzebne aby rzecznik interweniował. Następnie wysyłamy dwa listy - do rzecznika finansowego z prośbą o interwencję oraz do nich (tego Polins/Gefion/Crawford/Crawco) z przedsądowym wezwaniem zapłaty. Ja jestem na tym etapie i jak na razie to wszystko co można zrobić.
Dalej pozostaje sąd i do niego się udam, jeżeli sprawa nie "pójdzie do przodu".

Początkujący

Postprzez ninachudy » Cz kwi 05, 2018 3:01 pm

Na dzień dzisiejszy sprawa wygląda tak,że otrzymałam wypłatę odszkodowania wraz z odsetkami za zwłokę. Nie zwrócono mi natomiast kosztow holowania samochodu z miejsca zdarzenia.Twierdzą ,ze nie maja faktur (3 razy już je im wysyłałam) wiec zabawa trwa dalej ale nie odpuszczę.

Bywalec forum

Postprzez versus » Pt kwi 06, 2018 9:44 am

Widocznie grają na zniechęcenie klienta :evil:

Następna strona

Powrót do Ubezpieczenie OC