Zarejestruj

Dodanie do ubezpieczenia osoby niewpisanej do dowodu rejestracyjnego

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Dodanie do ubezpieczenia osoby niewpisanej do dowodu rejestracyjnego

Postprzez lulek91 » Pn maja 21, 2018 1:07 pm

Dzień dobry,
dostałem od agenta propozycje podpisania polisy ubezpieczenia oc z dodaniem do niej krewnego który nie jest wpisany w dowód rejestracyjny. Przeszukałem internet pod kątem takiej opcji ubezpieczenia jednak nigdzie nie znajduję informacji jak to dokładnie działa, ewentualnie pytania osób równie zaskoczonych taką opcją.
W moim przypadku oszczędzam dość sporo "dopisując" do polisy maksymalne zniżki mojego ojca i zastanawiam się czy jest to jakaś nowość u ubezpieczycieli czy gdzie leży ewentualny kruczek? Oczywiście zostałem powiadomiony, że w przypadku mojej szkody traci również druga osoba, tego jestem świadomy. Ktoś wie coś więcej na temat takiej opcji ubezpieczenia?

Doradca reklama

Podpowiadam

Bywalec forum

Re: Dodanie do ubezpieczenia osoby niewpisanej do dowodu rejestracyjnego

Postprzez versus » Wt maja 22, 2018 7:57 am

Nie ma czegoś takiego. Agent wprowadza Ciebie w błąd. W umowie ubezpieczenia mogą być wpisani właściciel/współwłaściciele oraz osoby użytkujące pojazd. CO do zniżek to ubezpieczyciel może przyjąć zniżki właściciela (reguła) i/lub użytkownika pojazdu.

Agent chce po prostu przekonac Ciebie do zawarcia umowy. Po jakimś czasie możesz jednak otrzymać wezwanie do dopłaty składki z uwagi na zastosowanie nieprawidłowych zniżek...

Stały bywalec

Re: Dodanie do ubezpieczenia osoby niewpisanej do dowodu rejestracyjnego

Postprzez AWUBEZPIECZENIADG » Śr cze 20, 2018 12:02 pm

Najwidoczniej Agent z którym Pan rozmawiał jest mało kompetentny, ponieważ nie ma możliwości wyliczenia ubezpieczenia na osobę, która nie jest wpisana do dowodu rejestracyjnego. Jednym rozwiązaniem jest faktyczne dopisanie do dowodu rejestracyjnego np tego ojca, który ma pełne zniżki. W innym wypadku, jeśli sytuacja wyszłaby na jaw np. przy spowodowaniu przez Pana samochód jakiejś kolizji, myślę że oprócz wezwania dopłaty przez Ubezpieczyciela, mógłby on nawet próbować obciążyć Pana ewentualnymi kosztami.

Powrót do Ubezpieczenie OC