Zarejestruj

Dwie polisy Oc, potrzebna pomoc

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Dwie polisy Oc, potrzebna pomoc

Postprzez Chopiacki » Wt maja 08, 2018 4:49 pm

Witam , w zeszłym roku kupiłem samochód z komisu. W dniu jego zakupu okazało się że auto o dziwo nie posiada wykupionej polisy oc. Pan z komisu powiedział że wykupi polisę w Axa i zapłaci za jeden miesiąc i rzeczywiście Tak zrobił. Kupiłem samochód , wypowiedziałem umowę, wszystko w porządku. Nie mniej jednak w zeszłym tygodniu dostałem ostateczne wezwanie do zapłaty od firmy Godart. Zdziwiło mnie to trochę więc zadzwoniłem do w/w firmy . Miła pani poinformowała mnie że rzeczywiście jest zawarta polisa na moje nazwisko. Co się okazało Pan który wstawił samochód do komisu miał wykupione oc w/w firmie które z automatu przeszło na mnie.Teraz sedno komis który twierdził że takowej polisy nie ma wykupił następną polisę w axa z której zrezygnowałem o tej drugiej z firmy Godart nie miałem pojęcia w związku z tym mam samochód z dwoma polisami oc. Sprawa trochę skomplikowana a pytanie proste , kto powinien zapłacić za tą drugą polisę, Ja czy komis? Oraz czy da się to jakoś odkręcić. Dziękuję za pomoc

Doradca reklama

Podpowiadam

Bywalec forum
Podziękował : 0 razy

Re: Dwie polisy Oc, potrzebna pomoc

Postprzez versus » Śr maja 09, 2018 6:59 am

Zgodnie z prawem, wraz z zakupem samochodu nabyłeś również prawa i obowiązki związane z ubezpieczeniem OC. Będziesz więc musiał zapłacić ubezpieczycielowi za okres do czasu, kiedy wypowiedziałeś umowę lub do końca okresu ubezpieczenia. Z uwagi jednak, iż sprzedawca nie poinformował Ciebie o istnieniu takiej polisy, możesz dochodzić od niego odszkodowania z tego tytułu. W umowie kupna/sprzedaży pojazdu powinny znajdować się dane nie tylko pojazdu, ale również i ubezpieczenia OC. Sprawdź co jest tam wpisane. Jeżeli te ubezpieczenie, które wykupił komis, to masz duże szanse na uzyskanie odszkodowania równego kwocie, jaką musiałeś zapłacić z te inne ubezpieczenie.

Na przyszłość pamiętaj, że dane dotyczące ubezpieczenia oc możesz samodzielnie sprawdzić tutaj https://www.ufg.pl/infoportal/faces/pages_home-page?_afrLoop=10074405167154960&_afrWindowMode=0&_adf.ctrl-state=11qu07fx84_4)

Powrót do Ubezpieczenie OC