Zarejestruj

Mam dwie polisy OC - co teraz zrobic?

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Mam dwie polisy OC - co teraz zrobic?

Postprzez zmarek » Pt mar 21, 2014 11:57 pm

Witam najprawdopodobniej mam dwie polisy oc. wykupilem polise w tej samej firmie i teraz mi przyszlo ze mam placic za oc a przeciez juz placiclem i co mam teraz zrobic ? mi wyszlo na pol roku kolo 700zl a ta mi przyszla ze niecale 600 wiec juz nie wiem co jest;/ prosze o pomoc bede bardzo wdzieczny . Pozdrawiam

Doradca reklama

Podpowiadam

Moderator Lokalny

Re: dwie polisy

Postprzez Finansolog » So mar 22, 2014 12:11 am

Rozumiem, że miałeś OC w jednej firmie i jak się kończyło to drugi raz wykupiłeś w tej samej i teraz przyszło wezwanie do zapłaty za tą "starą"?

Zasłużony

Postprzez GWARANT » Pn mar 24, 2014 12:13 pm

Jeśli wznowiłeś polisę u agenta a listownie dostałeś wezwanie do zapłaty to jest to prawdopodobnie automatyczne wznowienie OC.

Bywalec forum

Postprzez alcapone » Wt mar 25, 2014 3:28 pm

Na takie rzeczy trzeba uważać ,
aby nie płacić dwa razy za to samo ,poprostu idż do danego ubezpieczenia i wyjaśniji całą sprawę?

Bywalec forum

Re: Mam dwie polisy OC - co teraz zrobic?

Postprzez blindek » Pn kwi 28, 2014 6:09 am

i nie da sie tego anulować?
Tej co się automatycznie odnowiła?

Moderator Lokalny

Postprzez Finansolog » Pn kwi 28, 2014 10:43 am

blindek napisał(a):i nie da sie tego anulować?
Tej co się automatycznie odnowiła?

Da się bez żadnego problemu. Wysyłasz do ubezpieczyciela, który automatycznie przedłużył OC wypowiedzenie umowy powołując się na art. 28a ust. 1 Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. Opłacasz składkę za tyle dni ile korzystałeś z ubezpieczenia i problem z głowy. Oczywiście w tym czasie musisz mieć ubezpieczenie, które sam wykupiłeś.

Początkujący

Postprzez WroclawAgent » Pn kwi 28, 2014 11:42 am

jeżeli dotyczy to tej samej firmy to sytuacja jest jasna. Ustawa mówi że nie można mieć dwóch polis w tej samej firmie. Opłaciłeś jedną polisę więc druga polisa tej samej firmy podlega anulacji.

art. 28a ust. 3:
"W sytuacji gdy doszło do zawarcia kilku umów ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w odniesieniu do tego samego pojazdu mechanicznego, z tym samym okresem ubezpieczenia z jednym zakładem ubezpieczeń wówczas temu zakładowi ubezpieczeń należy się składka ubezpieczeniowa z tytułu jednej umowy ubezpieczenia"

Sytuację należy wyjaśnić w Towarzystwie lub zgłosić się do agenta, z którym podpisywałeś umowę w celu wyjaśnienia sytuacji.

Jeżeli jednak:

ubezpieczyłeś pojazd w nowej firmie "X" u agenta i ją opłaciłeś a przyszło ci do zapłaty ubezpieczenie z dotychczasowej firmy "Y" w której miałeś ubezpieczenie do tej pory, to jest ubezpieczenie wznowione automaczycznie z końcem okresu trwania ochrony, ponieważ nie zostało spełniony ustawowy obowiązek wypowiedzenia umowy ubezpieczenia na jeden dzień przed końcem trwania ochrony. Wówczas możesz wypowiedzieć umowę OC wznowioną automatycznie w firmie "Y" a zapłacisz za okres udzielanej ochrony. Niestety za ten okres wystąpi problem podwójnego ubezpieczenia jednakże jest to konsekwencja nie dopełnienia obowiązków nałożonych ustawowo.

art. 28a ust. 1
"Jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego w tym samym czasie jest ubezpieczony w dwóch lub więcej zakładach ubezpieczeń, przy czym co najmniej jedna z umów ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych została zawarta w trybie art. 28 ust. 1 (wznowienie automatyczne), umowa zawarta w tym trybie może zostać przez niego wypowiedziana na piśmie."
art. 28a ust. 2
"W przypadku wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych zgodnie z ust. 1, zakład ubezpieczeń może zażądać zapłaty składki ubezpieczeniowej za okres, przez który ponosił odpowiedzialność"

Początkujący

Postprzez ubezpieczona » Wt cze 17, 2014 10:29 am

jak masz kwity, ze zostalo zaplacone to idz i im to pokaz. bardzo czesto tak naciagaja ludzi, dlatego wazne zeby trzymac kwity

Początkujący

Postprzez koksik » Śr cze 18, 2014 11:52 am

no wlasnie a spróbuj isc tam i zrezygnować z tej jednej, udokumentuj rzetelnie całą sprawę, to że masz drugą. moze da się to jakoś wyjaśnić. Najlepiej znają się na tym ubezpieczyciele, ich powinieneś pytać o radę

Początkujący

Postprzez majster » Pn sie 04, 2014 9:53 pm

To ja mam ciekawy temat i nie wiem jak go załatwić:

1. W jednej firmie przez telefon zawarłem polisę oc i dotychczas jej nie zapłaciłem.

2. W drugiej firmie zawarłem polisę oc (była korzystniejsza) i ją opłaciłem.

3. jednocześnie dzień przed upływem dotychczasowej polisy oc wysłałem e-mail do pierwszej firmy że rezygnuję z wysłanej przez nich potwierdzeń polisy (oczywiście nieważnej bez opłaty)

4. Dowiedziałem się że rezygnacja jest nieważna bez mojego podpisu (po 3 dnach bez dostępu do GSM i netu).

5. Nie chcę rezygnować z usług ubezpieczalni nr 2.

Co robić?

Pozdrawiam

Następna strona

Powrót do Ubezpieczenie OC