Zarejestruj

Dziura w drodze-OC

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Dziura w drodze-OC

Postprzez ziumek » Śr lut 13, 2013 4:41 pm

Czy jeżeli wjechałem w dziurę drogową i przeciąłem sobie na tym oponę, pogiąłem felgę to mogę domagać się odszkodowania z tytułu polisy OC? Czy może mam się z tym udać gdzie indziej?

Doradca reklama

Podpowiadam

Początkujący

Re: Dziura w drodze-OC

Postprzez rasowy » Cz lut 14, 2013 7:35 pm

Niestety, ale polisa OC nie obowiązuje tego typu odszkodowań. Jest ona zbyt uboga, żeby starać się o zwrot kosztów. Jeżeli posiadałbyś AC to co innego. Wtedy spokojnie wypisujesz wniosek i czekasz na pieniądze.

Bywalec forum

Postprzez lex.assistance » N lut 17, 2013 1:02 pm

Wyjścia w takiej sytuacji są trzy; zlikwidować szkodę z polisy AC (o ile uszkodzony pojazd ją posiadał), dokonać naprawy z własnych funduszy lub wystąpić z roszczeniem do zarządcy "dziurawej" drogi. W ostatnim z przypadków konieczne będzie udowodnienie, że szkoda powstała w wyniku zaniedbań podmiotu odpowiedzialnego za utrzymanie drogi.

Bywalec forum

Postprzez marzenka » Pn lut 18, 2013 11:04 am

Gdyby ubezpieczenie obejmowało jeszcze odszkodowanie za dziury w drodze to raczej robotnicy przywiązywali by większą wagę do tego jakiej jakości robią drogę:D

Bywalec forum

Postprzez Jarosław B. » Wt lut 19, 2013 12:39 pm

Możesz za to próbować domagać się odszkodowania z ubezpieczenia właściciela drogi co nie jest najłatwiejszym zadaniem i bardzo czasochłonnym.

Bywalec forum

Postprzez marzenka » Cz lut 21, 2013 11:23 am

Jarosław B. napisał(a):Możesz za to próbować domagać się odszkodowania z ubezpieczenia właściciela drogi co nie jest najłatwiejszym zadaniem i bardzo czasochłonnym.

Tego sposobu to raczej nie proponowałabym. Wykonawca drogi na pewno się z tego jakoś wymiga a my stracimy tylko czas. Poza tym raczej nikomu nie chce się chodzić po sądach.

Początkujący

Postprzez swiezak » Cz mar 21, 2013 3:43 pm

ziumek napisał(a):Czy jeżeli wjechałem w dziurę drogową i przeciąłem sobie na tym oponę, pogiąłem felgę to mogę domagać się odszkodowania z tytułu polisy OC? Czy może mam się z tym udać gdzie indziej?

Z OC tego nie ściągniesz chyba że z AC jak ktoś tu napisał, ewentualnie udaj się do zarządcy tej drogi i on powinien pokryć koszta naprawy ale to też nie jest takie proste i może to trochę potrwać.

Bywalec forum

Postprzez Andrzejek12 » Cz mar 21, 2013 6:43 pm

swiezak napisał(a):
ziumek napisał(a):Czy jeżeli wjechałem w dziurę drogową i przeciąłem sobie na tym oponę, pogiąłem felgę to mogę domagać się odszkodowania z tytułu polisy OC? Czy może mam się z tym udać gdzie indziej?

Z OC tego nie ściągniesz chyba że z AC jak ktoś tu napisał, ewentualnie udaj się do zarządcy tej drogi i on powinien pokryć koszta naprawy ale to też nie jest takie proste i może to trochę potrwać.

Zarządca drogi i tak się jakoś wykręci, albo zapłaci dla świętego spokoju, więc szkoda zachodu.

Bywalec forum

Postprzez Cieciak » N mar 24, 2013 10:48 am

Ja miałem podobna sytuację, tyle że zerwałem jakiś element z zawieszenia na drodze, której nie znałem po wjechaniu w kałużę.
Do tej pory grosza nie widziałem.

Początkujący

Postprzez amator » Pn kwi 22, 2013 11:53 am

O zwrot pieniędzy w takim przypadku trzeba zgłosić się do zarządcy dróg w większości przypadków trzeba dochodzić się swojej racji drogą sądową.

Następna strona

Powrót do Ubezpieczenie OC