Zarejestruj

Kalkulacja naprawy - PZU

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Kalkulacja naprawy - PZU

Postprzez pior » Wt mar 12, 2013 7:47 pm

Witam, od dłuższego czasu męczę się z PZU o naprawę samochodu. Sprawca ukarany, notabene bez ważnego ubezpieczenia. Sprawę prowadziło PZU. Samochód znajduje się w ASO Mitsubishi, serwis uzyskał nowe oryginalne części w promocyjnej cenie i koszt naprawy zmieścił się w wartości samochodu, lecz ubezpieczyciel nadal sie upiera, że koszt naprawy jest zaniżony, chodź wszystkie pozycje są ujęte, tak jak w kalkulacji ubezpieczyciela. Odmawiają zatwierdzenia kalkulacji, argumentując zaniżaniem kosztów naprawy. Proszę o pomoc, sprawa ciągnie się od 3 miesięcy, a ja bez samochodu, zastępczego nikt nie chce mi przyznać;/

Doradca reklama

Podpowiadam

Bywalec forum

Re: Kalkulacja naprawy - PZU

Postprzez Andrzejek12 » So mar 16, 2013 10:29 am

Moim zdaniem ubezpieczyciel po prostu nie chce wydać odszkodowania. Po prostu nie jestem w stanie tego przyjąć, bo skoro płacimy to i wymagamy.

Początkujący

Postprzez kuba20 » Cz mar 21, 2013 1:58 pm

Moim zdaniem to jest nie do pomyślenia takie zachowanie ze strony ubezpieczyciela. Tak jak napisał kolega wyżej skoro płacimy to i chyba wymagamy nie tak?

Początkujący

Postprzez pior » N kwi 07, 2013 2:35 pm

Warsztat uzyskał promocje na części by zmieścić się w wartości samochodu, a PZU twierdzi że została zaniżona naprawa i odrzuca kalkulacje twierdząc ..."zaniżenie wartości części nie odzwierciedla rzeczywistych kosztów naprawy"... Chcąc uznać całkę i i wypłacić mi śmieszne 10 tys. Samochód miałem 2 miesiące i po ich wycenie jestem na wstępie 10 tys. zł w plecy ;/

Początkujący

Postprzez pior » N kwi 07, 2013 2:36 pm

może ma ktoś pomysł jak wpłynąć na PZU, nie rozumiem jak można odrzucać naprawę bo zaniżona koszt naprawy

Bywalec forum

Postprzez legisforte » Pn lis 25, 2013 10:27 pm

Witam,
uzyskanie "rabatu, upustu zniżki promocji" itp. na cenę części, nie jest wystarczające żeby obronić kosztorys, bo ceny części oryginalnych ustalane są na innych zasadach i tego typu "obniżka" ceny daje firmie ubezpieczeniowej punkt zaczepienia do stwierdzenia, że koszt naprawy jest celowo zaniżony.

Lepszym rozwiązaniem, jest zastosowanie tzw. optymalizacji kosztorysu, czyli uwzględnienie cen części np. w jakości Q (nie są brendowane przez producenta samochodu, ale idą np. na pierwszy montaż, czyli ... oryginały), lub tańszych zamienników.

Ponieważ podałeś zbyt mało szczegółów, trudno coś konkretnie doradzić, ale podstawa to kosztorys, którego nie podważy firma ubezpieczeniowa (czyli np. ceny części zamiennych nie są wpisywane ręcznie, bo zostały kupione w promocji itd.). Korespondencja z firmą ubezpieczeniową musi odbywać się w odpowiednie formie tj. na piśmie, pod katem budowania dokumentacji procesowej w przypadku skierowania sprawy na drogę sądową.

Jeśli podasz więcej szczegółów to chętnie doradzę Ci optymalny wariant postępowania.

Pozdrawiam
Edward Wójcik
Legis Forte Sp z o.o. Kancelaria rzeczoznawczo-prawna
tel 503 600 007

Powrót do Ubezpieczenie OC