Zarejestruj

kupno auta a przepisanie oc. problem.

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

kupno auta a przepisanie oc. problem.

Postprzez Kajtek442 » Pt wrz 26, 2014 1:12 pm

Witam.
Mam zamiar kupic mazde 323f od pewnego pana ale moim zdaniem pojawia sie problem. Otoz chodzi tutaj o to ze aktualn wlasciciel tego samochodu jezdz z OC jeszcze poprzedniego właściciela I tutaj pojawia sie moje pytanie. Czy jesli ja kupie ten samochód bede mogl jezdzic na OC jeszcze tego poprzedniego wlasciciela? Czy odrazu bede musial je przepisac na zasadzie: przychodze do ubezpieczalni, daje moja I aktualnego wlasciciela umowe + wlasciciela aktualnego + jeszcze wczesniejszego? Help :(

Doradca reklama

Podpowiadam

Początkujący

Re: kupno auta a przepisanie oc. problem.

Postprzez becia » So wrz 27, 2014 1:14 pm

Nie jestem zwolennikiem jazdy na cudzej polisie, ponieważ po rekalkulacji składki może okazać się, że należy dopłacić wysoką kwotę. Najlepiej wypowiedzieć umowę oc i kupić sobie nową. Roczny koszt polisy oc wynosi około 300zł.

Moderator Lokalny

Postprzez Finansolog » So wrz 27, 2014 1:51 pm

becia napisał(a):Roczny koszt polisy oc wynosi około 300zł.

Dla niektórych może wynosić i 1300 zł. Za dużo indywidualnych czynników ma wpływ na cenę składki, aby generalizować jej wysokość.

Zasłużony

Postprzez andrzej » Pn wrz 29, 2014 12:08 pm

Kajtek442 napisał(a):Witam.
Mam zamiar kupic mazde 323f od pewnego pana ale moim zdaniem pojawia sie problem. Otoz chodzi tutaj o to ze aktualn wlasciciel tego samochodu jezdz z OC jeszcze poprzedniego właściciela I tutaj pojawia sie moje pytanie. Czy jesli ja kupie ten samochód bede mogl jezdzic na OC jeszcze tego poprzedniego wlasciciela? Czy odrazu bede musial je przepisac na zasadzie: przychodze do ubezpieczalni, daje moja I aktualnego wlasciciela umowe + wlasciciela aktualnego + jeszcze wczesniejszego? Help :(

Możesz śmiało jeździć na tym ubezpieczeniu, do końca ważności polisy, tylko upewnij się, że są opłacone dwie raty, oczywiście jeśli nie była płacona całość kwoty jednorazowo. Niektóre ubezpieczalnie takie jak np. MTU, same robią rekalkulacje, ale jeśli będzie wysoka kwota dopłaty, zawsze możesz zrezygnować z tej polisy i zawrzeć nową -bardziej opłacalną dla Ciebie.
Musisz mieć zgodność dokumentów, czyli w Twoim przypadku, musisz wozić ze sobą wszystkie umowy, tak, aby były powiązane od dowodu rejestracyjnego, aż do obecnego właściciela, czyli Ciebie.

Początkujący

Postprzez kochan82 » Pn wrz 29, 2014 5:13 pm

Tak, możesz jeździć na tym ubezpieczeniu, tylko jak jak kolega wyżej wspomniał należy się upewnić czy zostało one w całości opłacone ;) w innym wypadku lepiej znaleźć sobie nowe ubezpieczenie OC, które będzie dla Ciebie korzystne :)

Powrót do Ubezpieczenie OC