Zarejestruj

Kupno samochodu a przepisanie OC

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Kupno samochodu a przepisanie OC

Postprzez zakwas » N mar 15, 2015 9:43 am

Witajcie

Kupiłem jakiś czas temu samochód gdzie umowę podpisałem na tatę.
Samochód z mojego miasta więc i na łódzkich rejestracjach.
Póki co opłaciłem skarbówkę i zastanawiam się jak to jest z OC.Było zapłacone z góry(Ubezpieczenie Pocztowe) do października tego roku.

Czy moim obowiązkiem jest zgłoszenie do tego ubezpieczyciela zmiany właściciela etc. ?
Sprzedający miał zgłosić+ "wyrejestrować samochód"(raczej nie ma czegoś takiego.Mógł tylko zgłosić sprzedaż w Wydziale Komunikacji,prawda ? )
Tak na marginesie.. Moim obowiązkiem jest w przeciągu 30dni zarejestrować samochód na siebie ?(nowy dowód bez zmiany tablic)

Dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam

Doradca reklama

Podpowiadam

Moderator Lokalny
Podziękował : 0 razy

Re: Kupno samochodu a przepisanie OC

Postprzez Finansolog » N mar 15, 2015 5:35 pm

Więc tak:
zakwas napisał(a):Czy moim obowiązkiem jest zgłoszenie do tego ubezpieczyciela zmiany właściciela etc. ?

Nie, możesz sobie korzystać z tego ubezpieczenia, które dostałeś od sprzedającego, ale w każdej chwili możesz dostać rekalkulację składki i być może dopłacić. Dla pewności możesz skontaktować się z ubezpieczycielem i poprosić o ofertę na OC, jeśli trzeba będzie dopłacać to wypowiadasz i wykupujesz gdzie indziej jak najtaniej.
zakwas napisał(a):Tak na marginesie.. Moim obowiązkiem jest w przeciągu 30dni zarejestrować samochód na siebie ?(nowy dowód bez zmiany tablic)

Teoretycznie tak, praktycznie nie. Ja jeździłem bez zmian w dowodzie przez rok, a przy kontroli usłyszałem tylko "pasowałoby przerejestrować na Pana auto". Musisz mieć w aucie umowę, kupna-sprzedaży.

Zasłużony
Podziękował : 4 razy

Re: Kupno samochodu a przepisanie OC

Postprzez mfind » Pn mar 16, 2015 10:23 am

Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym, rejestracji na wniosek właściciela dokonuje starosta właściwy dla Twojego miejsca zamieszkania. Jako szczęśliwy nabywca pojazdu, w celu jego rejestracji musisz skierować się do wydziału komunikacji w Twoim urzędzie powiatu, miasta lub dzielnicy. Licząc od daty zakupu masz 30 dni na złożenie wniosku o rejestrację samochodu.

Powrót do Ubezpieczenie OC