Zarejestruj

Kupno samochodu ze współwłaścicielem zamieszkałym w Niemczech

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Kupno samochodu ze współwłaścicielem zamieszkałym w Niemczech

Postprzez Lunarka » N wrz 28, 2014 10:58 am

Witam.
Mam następujące pytanie do mądrych głów. Zamierzam kupić samochód z Niemiec. Chciałabym aby był zarejestrowany w Polsce na mnie i na moją mamę ze względu na zniżki 60%. Moja mama mieszka obecnie za granica. Tam jest zameldowana na stałe. Wyjechała rok temu. Prawo do zniżek nabyła jeszcze mieszkając w Polsce. Czy mogę w takiej sytuacji uczynić ją współwłascicielem samochodu i czy będą wtedy zachowane zniżki? Czy zamieszkanie w Niemczech jest przeszkodą? Ubezpieczać będe w PZU.

Doradca reklama

Podpowiadam

Początkujący

Re: Kupno samochodu ze współwłaścicielem zamieszkałym w Niemczech

Postprzez Alise » Pn wrz 29, 2014 7:31 am

bardzo dobre pytanie. i czy w przypadku takiego ubezpieczenia, trzeba wykupywać jakiś dodatkowy pakiet, który chroni przed "wypadkami" za granicą?

Stały bywalec

Postprzez EkspertPZU » Pn wrz 29, 2014 11:53 am

Jeżeli chcesz, aby samochód był zarejestrowany w Polsce, to oczywiście Twoja mama może być współwłaścicielem pojazdu. Zniżki, które nabyła Twoja Mama mogą być wykorzystane niezależnie od Jej miejsca zamieszkania.
Dodatkowo mogę zaproponować rozszerzenie ubezpieczenia o:
- AC, które działa poza granicami naszego kraju i w razie uszkodzenia pojazdu możemy go naprawić;
- Auto Pomoc w wariancie SUPER ZAGRANICA, które gwarantuje usługi assistance;
- Kartę PZU Pomoc w Drodze Europa.

Pozdrawiam
Ekspert PZU
Za ten post autor EkspertPZU otrzymał podziękowanie od:
kotikkk

Zasłużony

Postprzez andrzej » Wt wrz 30, 2014 1:02 pm

Lunarka napisał(a):Ubezpieczać będe w PZU.
dlaczego akurat w PZU? Oczywiście jeśli wychodzi taniej, na dobrych warunkach, to tak, ale proponuje zapoznać się również z ofertami innych firm ubezpieczeniowych, np.: ERGO HESTIA, GENERALI, COMPENSA, UNIQA, ALLIANZ.. Są to bardzo dobre firmy, niczym nie ustępujące PZU, a moim zdaniem nawet lepsze..

Zasłużony

Postprzez andrzej » Śr paź 01, 2014 9:39 am

EkspertPZU napisał(a):Jeżeli chcesz, aby samochód był zarejestrowany w Polsce, to oczywiście Twoja mama może być współwłaścicielem pojazdu. Zniżki, które nabyła Twoja Mama mogą być wykorzystane niezależnie od Jej miejsca zamieszkania
"Expercie" PZU, a co powiesz na to, że ów mama zrzekła się obywatelstwa polskiego i posiada tylko niemieckie :?: Na jakiej podstawie dostanie zniżki :?: Najlepiej nie dopytać, tylko założyć, że tak jest -prawda Panie "Expercie" PZU :?: Potem klienci są zdziwieni.. No ale takich właśnie "Expertów" mamy :?

Stały bywalec

Postprzez EkspertPZU » Cz paź 02, 2014 9:09 am

Andrzeju,
nie rozważałem hipotetycznych sytuacji, tylko starałem się odpowiedzieć na konkretne pytanie jakie zadała Lunarka. Ale jeśli zwracasz uwagę na taką sytuację, to chętnie odpowiem. Obywatelstwo współwłaściciela nie jest brane pod uwagę przy zawieraniu ubezpieczenia. Najważniejsze jest to, aby pojazd był zarejestrowany w Polsce.

Pozdrawiam
Ekspert PZU
Za ten post autor EkspertPZU otrzymał podziękowanie od:
kotikkk

Zasłużony

Postprzez andrzej » Cz paź 02, 2014 9:19 am

EkspertPZU napisał(a):Obywatelstwo współwłaściciela nie jest brane pod uwagę przy zawieraniu ubezpieczenia. Najważniejsze jest to, aby pojazd był zarejestrowany w Polsce.
Skoro osoba jest zameldowana w Niemczech i zrzekła się obywatelstwa PL, nie posiada nr PESEL, skoro nie posiada nrPESEL, na jakiej podstawie syn dostanie zniżkę mamy :?:

Kolega zapewne chce znać stan faktyczny, więc wypada dopytać się konkretnie -prawda :?: A Pan -Panie Expercie- założył właśnie hipotetycznie, że mama kolegi ma obywatelstwo PL. Napisał Pan, że można tak zrobić, klient będzie, spisywał umowę, wpisywał mamę w dowód itp. na końcu się okaże, że robił to niepotrzebnie, bo i tak nic z tego..

Stały bywalec

Postprzez umbrella » Cz paź 02, 2014 11:31 am

Witam
Nie radzę rejestrować auta z osobą która nie ma peselu jako współwłaściciel bo można sobie narobić tylko problemów, po pierwsze problem ze zniżkami , nie będą honorowane , po drugie problem z samym zawarciem polisy OC ponieważ większość systemów nie przepuści bez poprawnego numeru pesel.

Początkujący
Podziękował : 2 razy

Postprzez kotikkk » Cz gru 14, 2017 6:13 pm

Założyłem specjalnie konto żeby to skomentować. Nigdy jeszcze nie widziałem w internecie osoby (pomijam trolle) z tak wybujałą fantazją jak użytkownik Andrzej.
Od kiedy to zameldowanie w Niemczech i roczny tam pobyt równa się zrzeczeniu obywatelstwa polskiego i nr Pesel? HAHA haha.

Powrót do Ubezpieczenie OC