Zarejestruj

List z windykacji Warta

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

List z windykacji Warta

Postprzez Elvis25 » Wt lut 02, 2016 8:15 pm

Witam. Mam duzy problem z WARTĄ ponieważ przysłali mi dwa listy w kazdym do zapłaty ponad 400zl za niedokonanie wpłaty oc z 2013r. na samochody które już sprzedałem. Opla sprzedałem gościowi z komisu w grudniu 2012r. opłata za ubezpieczenie przyszła na kwiecien 2018. czyli samochodu już nie miałem. Problem tkwi w tym że do starostwa o sprzedaż tego auta nie przyjeli mi umowy bo gosc z komisu nie wpisal jakis swoich danych wiec olałem sprawe i na tym przystało. Ubezpieczenia też chyba nie wycofałem(bynajmniej nie przypominam sobie) i w dodatku umowe kupna sprzedaży gdzies zapodziałem i na ten moment jej nie posiadam. Odnośnie drugiego samochodu również dostałem list o zapłate na czerwiec 2013r. które w tym momencie posiadałem i jestem pewien że OC zapłaciłem. Lecz również nie mam potwierdzenia bo kto trzyma sprzed 3 lat ubezpieczenie OC na samochod ktorego już nie posiada...Przecież to jest chore skorozapłaciłem a oni mi jakieś upomnienia przysyłają...Byłem u babki w ubezpieczalni i ma szukać tego kwitka ale czy znajdzie to nie wiem...A co do samochodu Pierwszego to co mi pozostało?? Zapłacic??

Doradca reklama

Podpowiadam

Bywalec forum
Podziękował : 1 razy

Re: List z windykacji Warta

Postprzez Superubezpieczenia » Śr lut 03, 2016 7:36 am

W przypadku pierwszego auta na mocy ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych zbywca pojazdu ponosi solidarną odpowiedzialność z nabywcą, za zapłatę składki należnej zakładowi ubezpieczeń za okres od dnia przeniesienia prawa własności do dnia powiadomienia przez niego zakładu ubezpieczeń. Tym samym TU ma prawo żądać od Ciebie zaległej składki. Gdybyś miał umowę sprzedaży mógłbyś spróbować do nich napisać pismo z prośbą o anulowanie należności.
Co do drugiego pojazdu jeżeli wpłat dokonywałeś u jakiegoś pośrednika spróbuj sprawdzić czy nie ma kopii tych dokumentów.

Powrót do Ubezpieczenie OC