Zarejestruj

Nabycie prawa do polisy przy zakupie pojazdu.

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Nabycie prawa do polisy przy zakupie pojazdu.

Postprzez Grzegorz1982 » N sie 28, 2016 10:43 am

Witam. Ostatnio kupiłem używany pojazd od prywatnej osoby. Osoba ta jak się okazało była w posiadaniu tego auta zaledwie dwa miesiące i ubezpieczenie nie było na jego nazwisko tylko na nazwisko osoby która ten pojazd mu wcześniej sprzedała. I to jest ok. Ale czy ja nabywając pojazd przejąłem to ubezpieczenie jako trzeci właściciel pojazdu w okresie ważności polisy ? Sprzedajacy powiedział mi przy zakupie że tak a ja mu uwierzyłem, ale jakoś naszły mnie wątpliwości. Oczywiście auto sprawdzone na stronie funduszu gwarancyjnego po wpisaniu numeru VIN pokazuje że polisa ważna. Umowy (OBIE) kupna-sprzedaży posiadam przy sobie w razie kontroli policji. Proszę o pomoc czy wszystko jest w porządku i tak może być.

Doradca reklama

Podpowiadam

Zasłużony
Podziękował : 4 razy

Re: Nabycie prawa do polisy przy zakupie pojazdu.

Postprzez mfind » Pn sie 29, 2016 9:48 am

Hej :)

W tym przypadku wszystko jest ok. Jeśli nie zamierzasz przerejestrować auta, miej ze sobą obydwie umowy i dowód ubezpieczenia. Musisz jednak pamiętać o dwóch rzeczach dotyczących ubezpieczenia :
- ubezpieczyciel ma prawo do rekalkulacji składki ( nie wszystkie firmy ubezpieczeniowe to robią, ale warto rozejrzeć się za polisą już dla siebie)
- ubezpieczenie, z którym zakupiłeś auto nie przedłuży się automatycznie, musisz zadbać o nową polisę we własnym zakresie.

Pozdrawiam
Maciek
porównywarka OC i AC

Początkujący

Postprzez Grzegorz1982 » Pn sie 29, 2016 7:05 pm

Dziękuję za odpowiedź. Auto już przerejestrowałem, wożę ze sobą umowy. Wiem że to ubezpieczenie się nie przedłuży i zaczynam już przeglądać oferty TU. Czy przerejestrowanie auta (był na tablicach z innego miasta) coś zmienia ?

Doradca
Podziękował : 2 razy

Postprzez Ubea » Wt sie 30, 2016 7:19 am

Grzegorz1982 napisał(a):Czy przerejestrowanie auta (był na tablicach z innego miasta) coś zmienia ?

Po przerejestrowaniu auta OC poprzedniego właściciela nadal jest ważne.
Jeśli zostajesz przy starym OC, to zgłoś się do ubezpieczyciela, by zrobił aneks w umowie ubezpieczenia i zawarł nowe numery rejestracyjne. Dzięki temu nie będziesz musiał już wozić ze sobą umów kupna sprzedaży.

A skoro szukasz dobrego OC dla siebie, to zapraszam do sprawdzenia ofert w naszym kalkulatorze OC (link w podpisie).

Zasłużony
Podziękował : 4 razy

Postprzez mfind » Wt sie 30, 2016 8:54 am

@Grzegorz1982 Wytyczne przyjmowane do kalkulacji składki za ubezpieczenie są niezmienne, zmieniają się jedynie parametry, czyli tak jak wspomniałeś miejsce zamieszkania. Stawka za ubezpieczenie może być wyższa lub niższa w porównaniu do składki OC zbywcy(zależy gdzie mieszkasz i gdzie mieszkał zbywca), ale mają tutaj zastosowanie też inne, tak samo ważne czynniki jak : wiek właściciela, ilość zniżek, doświadczenie za kierownicą etc.
Jak będą problemy ze znalezieniem fajnej oferty, pisz śmiało na priv :)

Pozdrawiam
Maciek
porównywarka OC i AC

Początkujący

Postprzez Grzegorz1982 » Wt sie 30, 2016 7:08 pm

OK. Dziękuję. Narazie nikt się nie zgłosił z firmy ubezpieczeniowej mimo iż wysłałem e-mail i dobrze. Za niecały miesiąc kończy mi się ubezpieczenie i będę już szukał coś dla mnie. Wtedy napewno się odezwę . Dziękuję baaaardzo za pomoc :D

Początkujący
Podziękował : 1 razy

Postprzez juzekwrc » Śr sie 31, 2016 7:45 pm

@Grzegorz1982: Dla twojej informacji gdy będziesz poszukiwał ubezpieczenia - sprawdź agens.pl/vp-fu być może przekona Cie propozycja licytacji twojego ubezpieczenia przez Agentów ub. - abyś mógł nabyć jeszcze taniej :)

Początkujący

Postprzez Grzegorz1982 » N wrz 04, 2016 8:08 pm

juzekwrc dzięki. Nie wiedziałem że tak można :D

Powrót do Ubezpieczenie OC