Zarejestruj

niezgłoszenie faktu sprzedaży samochodu a przedłużenie się umowy OC

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

niezgłoszenie faktu sprzedaży samochodu a przedłużenie się umowy OC

Postprzez mknt » Wt paź 03, 2017 5:06 pm

W lipcu sprzedaliśmy samochód, jednak nie zgłosiliśmy tego faktu .ubezpieczycielowi. Polisa OC była do 17.09. 20.09.2017 otrzymałam od ubezpieczyciela PZU pismo informujące,iż 04.09.2017 otrzymali informację o sprzedaży samochodu i że w ciągu 14 dni powinni otrzymać oświadczenie zawierające dane nowego właściciela. 28.09.2017 wysłałam zgłoszenie sprzedaży samochodu, jednak w dniu dzisiejszym otrzymałam informujące, iż nie otrzymali skutecznego wypowiedzenia umowy OC w związku z uznają, iż została zawarta umowa OC na kolejne 12 m-cy. Tutaj mam pytania - skoro od 04.09.2017 posiadają informację o sprzedaży samochodu to domyślam się, że fakt ten zgłosił kupujący. Czy mogę w tym wypadku wypowiedzieć tę umowę ubezpieczenia OC biorąc pod uwagę, że najprawdopodobniej kupujący opłacił już polisę na swoje nazwisko?
Proszę o pomoc.

Doradca reklama

Podpowiadam

Początkujący

Re: niezgłoszenie faktu sprzedaży samochodu a przedłużenie się umowy OC

Postprzez AllisFinanse » Pt paź 06, 2017 1:55 pm

Sprzedając samochód, wszystkie prawa i obowiązki przechodzą na nowego właściciela w tym również ubezpieczenie. Zgodnie z przepisami nowy właściciel pojazdu może wypowiedzieć ubezpieczenie a dwa polisa nie wznawia się w tej sytuacji automatycznie.
Z tego co Pan opisuję firma PZU zanotowała informację o sprzedaży pojazdu, więc nie ma prawa jej wznowić na kolejny rok. Proszę się wybrać do oddziału PZU i zgłosić ten fakt, aby Panią dalej nie nękali.

Początkujący

Re: niezgłoszenie faktu sprzedaży samochodu a przedłużenie się umowy OC

Postprzez Andrzej7011 » Wt gru 05, 2017 1:08 pm

Wystarczyłoby zadzwonić i zapytać jakim prawem domagają się danych nowego właściciela.
W Polsce jest często tak, że ktoś coś tam pomyli a my musimy chodzić i odkręcać. I nikt nam za to nie zapłaci. Zadzwonić i jak nie będą mieć dobrej podstawy prawnej to ich zlekceważyć i niech się bujają.

Powrót do Ubezpieczenie OC