Zarejestruj

OC a nowy właściciel auta ?:)

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

OC a nowy właściciel auta ?:)

Postprzez strongman94 » Pt sie 23, 2013 10:38 am

Witam jestem nowy na tym forum takze jesli nie ten dział to bardzo przepraszam i uprzejmie proszę o przeniesienie mnie do odpowiedniego :) Więc tak , zakupiłem auto przegląd sie konczyl wiec zrobilem go jeszcze na dowodzie starego właściciela , OC mam do konca wrzesnia 2013r, opłate skarbową także opłaciłem za autko :) I tu moje pytanie jest następujące czy mogę opłacić składkę OC nie przerejestrowywując autka na mnei i opłacić składkę OC na dawnego wlaściciela na kolejne pół roku czy da sięteż to jakoszrobićabym nie przerejestrowywal autaka jeszcze na siebie i bylo na dawnego wlasciciela w dowodzie a składkęOC bym płacił już na siebie? Czy byla by taka mozliwość i jak to zrobić ?:) bardzo proszę o odpowiedzi i z góry dziekuje :)

Doradca reklama

Podpowiadam

Początkujący

Re: OC a nowy właściciel auta ?:)

Postprzez strongman94 » Pt sie 23, 2013 3:50 pm

Przepraszam czy mogę prosic kogoś o wypowiedź w tej sprawie ?:)

Początkujący

Postprzez strongman94 » N sie 25, 2013 6:33 pm

Nikt sie nei wypowie ?

Zasłużony

Postprzez GWARANT » Pn sie 26, 2013 2:26 pm

Zależy od TU w jakim masz OC, ale jeśli nie przerejestrowujesz na siebie auta to i tak wszystko jest na poprzedniego właściciela. Składkę może opłacić. Zastanawia mnie czy poprzedni właściciel nie zgłosi faktu sprzedaży auta w TU i nie wyrejestruje w wydziale komunikacji?

Początkujący

Postprzez strongman94 » Pn sie 26, 2013 7:33 pm

a jak zglosi to co w takim przypadku ?:) a dalo by sie np takie cos zrobic ze zostal bym na starym dowodzie wlasciciela majac umowe kupna sprzedazy na siebie i zrobic jedynie skladke OC na siebie ?:) dalo by sie tak zrobić i zostac na starym dowodzie rejestracyjnym?:)

Zasłużony

Postprzez GWARANT » Wt sie 27, 2013 7:23 am

Pytanie po co chcesz zostać na starym dowodzie rej? Masz 30 dnia od daty kupna-sprzedaży (data z umowy-faktury) na przerejestrowanie auta. Jeśli się nie umówiliście inaczej to pewnie zgłosił sprzedaż i TU będzie się z Tobą teraz kontaktować.

Bywalec forum

Postprzez polinvest » Wt sie 27, 2013 9:00 am

Możesz opłacić nowe OC już na siebie jeszcze przed przerejestrowaniem auta, polisa po zbywcy i tak się automatycznie rozwiąże z końcem okresu na jaki została zawarta.

Początkujący

Postprzez strongman94 » Śr sie 28, 2013 8:12 pm

ok rozumiem czyli udaje sie tylko z umowa kupna sprzedazy i bez preoblemu w kazdym oddziale wydaja mi drugie OC juz na mnie tak ?:) i mam jeszcze jedno dodatkowe pytanko czy jesli dziadek odda mi auto jako darowizna i ma on pelne znizki a ja mam prawko od grudnia 2012roku nom i mam 19 lat motocykl jest na mnie zarejestrowany od 2006r i jakies tam znizki mam ale za wiek wiem ze ich nie dostane to jakie bylo by OC po cenie dziadka bez zadnych dodatkowych oplat wiekszych ze bylbym w dowodzie jako darowizna ?:)

Moderator Lokalny

Postprzez Finansolog » Pn wrz 02, 2013 5:19 pm

strongman94 napisał(a):ok rozumiem czyli udaje sie tylko z umowa kupna sprzedazy i bez preoblemu w kazdym oddziale wydaja mi drugie OC juz na mnie tak ?:) i mam jeszcze jedno dodatkowe pytanko czy jesli dziadek odda mi auto jako darowizna i ma on pelne znizki a ja mam prawko od grudnia 2012roku nom i mam 19 lat motocykl jest na mnie zarejestrowany od 2006r i jakies tam znizki mam ale za wiek wiem ze ich nie dostane to jakie bylo by OC po cenie dziadka bez zadnych dodatkowych oplat wiekszych ze bylbym w dowodzie jako darowizna ?:)

Każdy kierowca ma własne zniżki i nie można ich przekazać. Zniżki Twojego dziadka pomogą Ci tylko wtedy, gdy będziecie razem wpisanie w dowód rejestracyjny.

Pozdrawiam :)

Początkujący

Postprzez strongman94 » Śr wrz 04, 2013 1:18 pm

czyli jeśli bedę widniał razem z dziadkiem w dowodzie rejestracyjnym i mi dizadek przekaze autko jako darowizna w iluś tam % to wtedy bedzie kwota do zaplaty na OC dziadka tak czyli te 60% znizek bedziemy placic po kwocie dziadka i nic tu nei bedzie mialo do rzeczy ze nei mam znizek tak ?:)

Następna strona

Powrót do Ubezpieczenie OC