Zarejestruj

OC poprzedniego właściciela a dane

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

OC poprzedniego właściciela a dane

Postprzez unu » So maja 19, 2018 11:52 am

Witam.
Zakupiłem samochód który posiada polisę OC poprzedniego właściciela. U ubezpieczyciela dowiedziałem się, że nie robią rekalkulacji. Chętnie bym dalej korzystał z tego OC aż do wygaśnięcia go. Tylko że ubezpieczyciel poinformował mnie, że nie robią aneksów do umów i nie zmieniają danych. Tzn. że mogę jeździć na polisie wystawionej na nazwisko poprzedniego właściciela, a przy ewentualnej kontroli policji mogę okazać umowę kupna (jako łącznik z poprzednim właścicielem).

Teraz będę się wybierał do wydziału komunikacji po odbiór nowego dowodu rejestracyjnego, a słyszałem że mogą ode mnie wymagać okazania polisy na której będą aktualne dane (moje nazwisko i nowy nr. rejestracyjny).

Czy tak jest rzeczywiście? Czy jednak mogę spokojnie jeździć z polisą wystawioną na poprzedniego właściciela i mieć przy sobie po prostu umowę kupna auta? I czy wydział komunikacji może ode mnie żądać okazania OC z aktualnymi danymi właściciela (czyli moimi)?

Doradca reklama

Podpowiadam

Doradca
Podziękował : 2 razy

Re: OC poprzedniego właściciela a dane

Postprzez Ubea » Pn maja 21, 2018 6:28 am

Jako nabywca auta możesz spokojnie korzystać z OC poprzedniego właściciela. Najważniejsze, aby zgadzał się numer VIN. Możesz też oczywiście wozić ze sobą umowę kupna-sprzedaży.

Wydział Komunikacji będzie żądał okazania aktualnej polisy na dany samochód. Skoro numer VIN się zgadza i masz umowę kupna-sprzedaży, która udowadnia ciągłość między Tobą a danymi zawartymi w polisie i w dowodzie rejestracyjnym samochodu, to wszystko powinno być OK.

Powrót do Ubezpieczenie OC