Zarejestruj

Na co zwracać uwagę przy wyborze OC dla samochodu?

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Re: Na co zwracać uwagę przy wyborze OC dla samochodu?

Postprzez Kamnordd » Cz lip 30, 2015 8:06 pm

Multiagencja Kamnord ubezpieczająca w Szczecinie, Pyrzycach i Stargardzie Szczecińskim poleca brać takie ubezpieczenia, które mają szeroki zakres ochrony. Nie zawsze jak jest tanie ubezpieczenie oznacza dobre, nawet jeśli mówimy o ubezpieczeniu OC.

Doradca reklama

Podpowiadam

Początkujący
Podziękował : 4 razy

Postprzez salmonea35 » Pt lip 31, 2015 9:25 am

Z ciekawości zapytam... co oznacza dobre OC? Czym się różni OC, które kupiłam aktualnie w Warcie za 317 zł, gdy za dotychczasową polisę płaciłam 576 zł w Compensie? Czy płacąc więcej dostaję coś więcej w zakresie OC?

Początkujący

Postprzez Kamnordd » N sie 02, 2015 9:00 pm

Oczywiście została przedstawiona bardzo duża różnica składek i wybór z reguły jest oczywisty - wybieramy tańsze ubezpieczenie. My zwracamy Klientom uwagę na zakres ubezpieczenia. W OC pojazdu może być zawarta ochrona autoholowania po kolizji drogowej lub jeśli nie jesteśmy winni kolizji to nasze OC może zadziałać w taki sposób, że zostanie wypłacone nam odszkodowanie z naszego OC my sobie naprawimy pojazd a firma ubezpieczeniowa odzyskuje należność we własnym zakresie. Tanie ubezpieczenia Direct na dłuższą metę wcale nie są takie dobre. Zawierając takie ubezpieczenie trzeba wiedzieć, że nie ma agenta obsługującego, ubezpieczenie jest bardzo uszczuplone a przyszłe składki najprawdopodobniej nie będą już takie tanie. Płacąc za ubezpieczenie chcemy mieć pełną ochronę dlatego też polecam czerpać wiedzę jeśli posiadamy u swojego agenta ubezpieczeniowego. Jeśli ubezpieczenie wydaje się być za drogie, to trzeba się zapytać jaki jest powód.

Z poważaniem,
Szczecińska multiagencja
Ostatnio edytowano Wt sie 04, 2015 8:50 am przez Finansolog, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Proszę zapoznać się z regulaminem forum odnośnie promocji, wszelkie dane kontaktowe mogą się znajdować jedynie w stopce.

Początkujący

Postprzez multiagentgd » Pn sie 03, 2015 8:57 am

Czy jest tu jakaś moderacja czy po prostu można sobie ot tak bezkarnie reklamować?

Początkujący

Postprzez Kamnordd » Pn sie 03, 2015 3:49 pm

multiagentgd napisał(a):Czy jest tu jakaś moderacja czy po prostu można sobie ot tak bezkarnie reklamować?

Dlaczego Pan/Pani twierdzi, że to reklama. Odpowiadam na pytania.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

Moderator Lokalny

Postprzez Finansolog » Wt sie 04, 2015 8:53 am

multiagentgd napisał(a):Czy jest tu jakaś moderacja czy po prostu można sobie ot tak bezkarnie reklamować?

Do zgłaszania postów służy odpowiedni przycisk przy każdym poście, na przyszłość zapraszam do skorzystania zamiast narzekania w temacie ;)

Początkujący

Postprzez Greant » Pn paź 26, 2015 1:31 pm

TomaszG napisał(a):Na co zwracać uwagę? Chyba jedynie na miłość do swojego agenta lub cenę? Często ludzie tak ufają swoim agentom , ze zapłacą im nawet 2 razy za dużo.

Dokładnie tak! Nie należy się obawiać zmiany agenta a na pewno nie można obawiać się zmiany towarzystwa w którym jesteśmy ubezpieczeni! Polecam lekturę mojego krótkiego wpisu na blogu właśnie na ten temat! :)

Początkujący

Postprzez Bolder » N lis 01, 2015 7:29 pm

Można ewentualnie patrzeć czy przy oc w cenie jest np. zielona karta albo miniassistance, czasami dają.

Początkujący

Postprzez kornelek » Cz sty 21, 2016 11:42 am

Pozwolę sobie dołączyć do tematu. Generalnie od zeszłego roku nie warto już tylko patrzeć na cenę, bo przecież obowiązuje bezpośrednia likwidacja szkód, więc zgłaszamy się do swojego ubezpieczyciela, a nie do ubezpieczyciela sprawcy. Skończyły się więc czasy, kiedy kupowaliśmy OC tylko "dla kogoś". Moim zdaniem to dobra opcja, bo widać po rynku, że już nie są tak zaniżone wyceny, a i jest coraz więcej dodatkowych usług, o których było tutaj już kilka razy pisane. Ja na przykład w zeszłym roku wybrałam się do specjalnej agencji Silesia Ubezpieczenia, siadłam z ich przedstawicielem i wspólnie analizowaliśmy oferty. W ponad pół godziny znaleźliśmy OC, które jest 400 zł tańsze, a do tego mam więcej dodatkowych opcji. myślę, że warto porównywać oferty, bo dla każdego mogą się one różnić i to, że dla mnie najlepsze jest PZU, nie oznacza, że dla kogoś innego też będzie.

Początkujący

Postprzez olasen » Wt lut 16, 2016 10:51 am

salmonea35 napisał(a):Z ciekawości zapytam... co oznacza dobre OC? Czym się różni OC, które kupiłam aktualnie w Warcie za 317 zł, gdy za dotychczasową polisę płaciłam 576 zł w Compensie? Czy płacąc więcej dostaję coś więcej w zakresie OC?

niekoniecznie, ale niekiedy lepiej wziąć w jednej firmie a nie innej bo mamy lepsze zniżki za kontynuacje lub bezszkodową jazdę :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ubezpieczenie OC