Zarejestruj

OC

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

OC

Postprzez Exitus » N lis 19, 2017 10:18 am

Witam
Jestem w kropce. Problem polega na tym,że jestem młodym kierowcą i ceny OC są dosyć wysokie. Planowałem ubezpieczyć auto na tatę, który nie ma żadnych zniżek, tylko mam lekki zgrzyt, ponieważ nie ma prawa jazdy. Nie jestem pewiem jak to będzie rozpatrywane przez ubezpieczyciela i czy wgl będzie to miało wpływ na wysokość ubezpieczenia. Oprócz tego chciałbym wiedzieć czy gdybym ubezpieczył auto na sb, zniżki byłyby naliczane dopiero po 25 roku życia czy odrazu po roku bezwypadkowej jazdy?

Doradca reklama

Podpowiadam

Doradca
Podziękował : 2 razy

Re: OC

Postprzez Ubea » Pn lis 20, 2017 7:41 am

Jeżeli zdecyduje się Pan na współwłasność auta z ojcem, który nie ma prawa jazdy, to praktycznie nie będzie miało to wpływu na cenę ubezpieczenia. Na niższe OC można liczyć, jeśli Pana ojciec będzie jedynym właścicielem, a Pan zostanie wpisany jedynie jako użytkownik auta. No ale wtedy nie będzie Panu naliczała się bezszkodowa historia. Najlepiej byłoby oczywiście znaleźć osobę chętną do bycia współwłaścicielem, która ma już jakieś zniżki na OC (w kalkulatorze OC - link do naszego znajduje się w podpisie - może Pan przeliczyć, jak dokładnie wypadają poszczególne opcje).

Jeżeli ubezpieczy Pan auto na siebie (niezależnie od tego, czy na współwłasność czy Pan będzie jedynym właścicielem), zniżki za bezszkodową jazdę będą naliczane od pierwszego roku jazdy bez szkód. Jednakże początkowo ich wpływ będzie mało zauważalny, bo ubezpieczyciele będą naliczać zwyżki za młody wiek oraz krótkie posiadanie prawa jazdy (chyba że ma Pan już prawko ponad 3 lata, to wtedy ta druga zwyżka Pana nie dotyczy). Budowanie bezszkodowej historii sprawi jednak, że z roku na rok będzie Pan coraz atrakcyjniejszym klientem dla ubezpieczycieli. A to oczywiście pociągnie za sobą coraz mniejsze ceny OC.

Powrót do Ubezpieczenie OC