Zarejestruj

Pokrycie kosztów naprawy ściany z OC

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Pokrycie kosztów naprawy ściany z OC

Postprzez pawelek » Śr sty 16, 2013 8:31 pm

W mojej wiosce miało miejsce dość dziwne zdarzenie, a mianowicie samochód wjechał na skrzyżowaniu w ścianę domu i przebił ją na wylot. Chciałbym się dowiedzieć czy jeżeli mamy opłacone OC za samochód to ubezpieczalnie pokryje koszty naprawy takiej ściany?

Doradca reklama

Podpowiadam

Początkujący

Re: Pokrycie kosztów naprawy ściany z OC

Postprzez malinka » Śr sty 16, 2013 8:48 pm

z tego co mi wiadomo, to polisa OC pokrywa tylko podstawowe szkody wyrządzone przez właściciela pojazdu. Myślę, że z tą sytuacją mógłby być problem. Bo wątpię, żeby ubezpieczalnia chciała płacić za remont ściany w domu, którą zrobił kierowca.

Początkujący

Postprzez mlekoju » Cz sty 17, 2013 10:15 pm

Według mojej wiedzy to OC pokrywa tylko i wyłącznie koszty uszkodzenia samochodu innego użytkownika drogi z Twojej winy wynikające. Jeżeli uszkodzisz wszystko inne to raczej nie dostaniesz odszkodowania, a do tego masz zniszczony pewnie samochód.

Początkujący

Postprzez antek » Pt sty 18, 2013 10:28 pm

Jeżeli Twoja składka OC była opłacona w dobrej firmie zajmującej się ubezpieczeniami to myślę, że powinieneś odzyskać odszkodowanie za takie coś. Ale pewności Ci nie mogę zagwarantować.

Początkujący

Postprzez misia » Śr sty 30, 2013 2:44 pm

Wydaje mi się, że za rozwalenie ściany to powinna płacić firma, która ubezpiecza ten dom. Bo w umowie ubezpieczyciela samochodu nie ma paragrafu, który mówi, że remont ściany ma być pokryty.

Początkujący

Postprzez fanatyk » Śr sty 30, 2013 10:42 pm

Jest to nawet zawarte w ustawie możecie sobie poczytać , że OC pokrywa WSZYSTKIE szkody które zostaną wyrządzone przez sprawce zdarzenia, więc jeśli wjechał Ci w mur , ściane OC pokrywa wszystko!

Pozdrawiam

Bywalec forum

Postprzez lex.assistance » Wt lut 05, 2013 9:21 am

Fanatyk ma rację. W przypadku ubezpieczenia OC posiadacza pojazdu mechanicznego, obejmuje ono wszelkie szkody wyrządzone ruchem tego pojazdu.

W takiej sytuacji zgłasza się szkodę w TU sprawcy i w ciągu 30 dni powinna nastąpić wypłata odszkodowania.

Powrót do Ubezpieczenie OC