Zarejestruj

Polskie OC za granicą Polski

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Polskie OC za granicą Polski

Postprzez Nasosznik » Cz sty 09, 2014 5:47 pm

Witam,

przy ustalaniu ceny polisy w Liberty Direct jest wzmianka o użytkowaniu auta za granicą. Jest tam np. opcja do miesiąca i powyżej 6 miesięcy.
Jak wygląda w praktyce kontrola auta czy za granicą było dłużej czy krócej niż dane w umowie?
Dzwoniłem do konsultantki LD z zapytaniem czy zwrócą mi nadpłatę jeśli auto będzie użytkowane krócej niż np. 6 miesięcy. Oczywiście odpowiedziała, że to niemożliwe bo nie są w stanie tego zweryfikować. Odpowiedziałem, że w takim razie nie są w stanie również zweryfikować czy auto było dłużej czy krócej niż czas w umowie.
Kobieta odpowiedziała, że mogą jakoś do tego dojść, mają swoich detektywów :D

Tak na serio - jest to do sprawdzenia?
Mieszkam i pracuję za granicą. Mam tu swoje mieszkanie więc do Polski rzadko wracam.

Inna sprawa to fakt, że kobieta chciała ode mnie numery tablic rejestracyjnych, które ponoć powinienem podać przy zawieraniu umowy (ostatecznie dosłać do 30 dni). Czy to normalna procedura czy coś kręciła? Trochę to dziwne, że bez numerów blach ubezpieczenie może być nieważne, ale przez cały rok nikt z ich strony o tym nie powiedział.

Nie piszę tego w dziale LD, gdyż może się to tyczyć każdego TU.

Doradca reklama

Podpowiadam

Stały bywalec

Re: Polskie OC za granicą Polski

Postprzez etapia ubezpieczenia » Pt sty 10, 2014 1:01 pm

To jest tylko i wyłącznie Twoja deklaracja. Towarzystwa nie mają możliwości sprawdzenia jak często auto jest za granicą państwa. Jednak przy zadeklarowaniu że pojazd będzie tam przebywał składka rośnie a to dla tego że np. w Niemczech ewentualne odszkodowanie za kolizję jest dużo większe niż w Polsce i dlatego między innymi Liberty podnosi składkę za ubezpieczenie

Początkujący

Postprzez Nasosznik » Pt sty 10, 2014 3:53 pm

Rozumiem, a co w przypadku gdyby uznali, że tam byłem dłużej niż czas w umowie? Każą dopłacić resztę czy unieważnią ubezpieczenie w całości co z powoduje, że ewentualna kolizja będzie na mój koszt?
Szczerze powiedziawszy nie potrafię tego znaleźć w OWU Liberty Direct.

Stały bywalec

Postprzez etapia ubezpieczenia » Pt sty 10, 2014 5:38 pm

Nie ma OWU dla ubezpieczenia OC komunikacyjnego jest ustawa o ubezpieczeniach. Jej tekst możesz przeczytać tutaj

Początkujący

Postprzez Nasosznik » Pt sty 10, 2014 9:51 pm

Przeczytałem wyłuskując wyrazy klucze jak np. zagranica czy numery rejestracyjne.

Nie ma tam nic na temat OC za granicą Polski ani tego jak może być to sprawdzane, czyli jest to wolna wola ubezpieczyciela na to wygląda.
Nie ma też wzmianki o wymaganych danych identyfikujących auto w polisie.

Z tego wszystkiego to ubezpieczyciel nie może odmówić wypłaty odszkodowania jeśli moje auto było za granicą Polski nawet dłużej niż deklarowana wartość. Tak to rozumuję... ale może żądać dopłaty?

W takim razie będę się skłaniać max deklaracji 1 miesiąca lub wcale i tyle :P

Powrót do Ubezpieczenie OC