Zarejestruj

Przepisanie OC

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Przepisanie OC

Postprzez cargt3 » Śr kwi 19, 2017 2:10 pm

Witam,

Miesiąc temu kupiłem samochód z komisu. Chciałem przepisać na siebie ubezpieczenie OC które jest z Liberty (już teraz Axa). Wypełniłem formularz na ich stronie ale nie dostałem odpowiedzi. Próbowałem się do nich dodzwonić ale po 10 min się poddałem. Wyczytałem że nie mam obowiązku przepisywania na siebie OC jedynie sprzedający ma obowiązek zgłoszenie tego w przeciągu 2 tygodni. Czy wszystko dobrze rozumiem ? :)

pozdrawiam

Doradca reklama

Podpowiadam

Zasłużony
Podziękował : 4 razy

Re: Przepisanie OC

Postprzez mfind » Śr kwi 19, 2017 2:30 pm

Tak, ubezpieczenie OC ,,idzie" za samochodem. Sprzedający jest zobowiązany poinformować ubezpieczyciela o sprzedaży samochodu i o danych nabywcy. Ubezpieczyciel natomiast może zrekalkulować składkę za ubezpieczenie. Sprawdź w dokumentach, na jaki okres zawarte jest ubezpieczenie, bo komisy mogą zawierać tzw. OC krótkoterminowe na 30 dni.

Początkujący

Postprzez cargt3 » Śr kwi 19, 2017 2:38 pm

mfind napisał(a):Tak, ubezpieczenie OC ,,idzie" za samochodem. Sprzedający jest zobowiązany poinformować ubezpieczyciela o sprzedaży samochodu i o danych nabywcy. Ubezpieczyciel natomiast może zrekalkulować składkę za ubezpieczenie. Sprawdź w dokumentach, na jaki okres zawarte jest ubezpieczenie, bo komisy mogą zawierać tzw. OC krótkoterminowe na 30 dni.

Ubezpieczenie jest na rok, obowiązuje do stycznia 2018 roku. Czyli teraz mam czekać aż ubezpieczyciel skontaktuje się ze mną i ewentualnie zmieni składkę na OC?

Zasłużony

Postprzez mfind » Cz kwi 20, 2017 7:10 am

Teoretycznie tak, ale ,,dla spokojnej głowy" możesz sam skontaktować się z ubezpieczycielem, zasięgnąć informacji czy został prawidłowo powiadomiony o zmianie właściciela samochodu. Możesz również złożyć wniosek o reklakulację składki (jeśli masz zniżki a obecna wydaje Ci się zbyt wysoka). Masz prawo także wypowiedzieć tą umowę w dowolnym momencie, ale pamiętaj, że jeżeli zdecydowałbyś się na ten krok, koniecznie musisz zawrzeć umowę w innym towarzystwie. Nie możesz zostać bez umowy choćby na jeden dzień. Jeżeli zaś nie wypowiesz umowy, pamiętaj, że nie przedłuży się ona automatycznie na kolejny rok, co oznacza, że musisz zawrzeć nową we własnym zakresie.

Początkujący

Postprzez cargt3 » Cz kwi 20, 2017 9:52 pm

Jeśli TU skontaktuje się ze mną w celu rekalkulacji składki to wtedy będę musiał zapłacić tą podwyższoną kwotę za okres w którym kupiłem samochód czy od dnia skontaktowanie się firmy ze mną? A co jeśli nie skontaktują się ze mną:) ?

Początkujący

Postprzez Dortmunder09 » Cz kwi 20, 2017 10:34 pm

Nie bój się, Liberty (obecnie AXA) na pewno się z Tobą skontaktuje, ponieważ polisy komisowe zawierane u nich opłacone są tylko częściowo przez komis. Resztę musi zapłacić nabywca. Rekalkulacja wykonywana jest od momentu kupna samochodu do końca trwania polisy. Jeśli składka będzie wydawała Ci się za wysoka, możesz wypowiedzieć taką polisę w każdej chwili. Wtedy będziesz musiał zapłacić składkę od momentu kupna do wypowiedzenia. Więc w sumie im wcześniej się z nimi skontaktujesz tym lepiej.
Oczywiście rezygnując z takiej polisy, musisz zawrzeć roczną w innym TU.

Zasłużony

Postprzez mfind » Pt kwi 21, 2017 6:58 am

cargt3 napisał(a):Jeśli TU skontaktuje się ze mną w celu rekalkulacji składki to wtedy będę musiał zapłacić tą podwyższoną kwotę za okres w którym kupiłem samochód czy od dnia skontaktowanie się firmy ze mną? A co jeśli nie skontaktują się ze mną:) ?

Będziesz musiał zapłacić składkę od momentu, kiedy komis poinformuje ubezpieczyciela i sprzedaży samochodu. Do tego momentu Ty i komis odpowiadacie za zapłatę składki solidarnie. Jeśli się martwisz, że firma nie skontaktuje się z Tobą, skontaktuj się z nią i zasięgnij informacji w sprawie swojej polisy.

Początkujący

Postprzez cargt3 » So kwi 22, 2017 9:17 pm

Problem w tym że nie jestem w stanie się z nimi skontaktować ponieważ nie mogę się dodzwonić oraz nie dostałem żądnej odpowiedzi na email oraz formularz zgłoszeniowy.

Zasłużony

Postprzez mfind » Pn kwi 24, 2017 6:54 am

Trzeba próbować :(

Początkujący

Postprzez Marcin1377 » Pn cze 05, 2017 4:24 pm

Witam mam pytanie kupiłem samochód w maju poprzedni właściciel przekazał mi ubezpieczenie wraz z autem które jest ważne do października, właśnie go przejestrowalem i mam pytanie czy mogę jeździć nadal na tym ubezpieczeniu choć są na nim tzn ubezpieczeniu stare nr rejestracyjne czy muszę koniecznie udać się do TU aby zmienili mi nr na ubezpieczeniu. Proszę o odpowiedz.

Następna strona

Powrót do Ubezpieczenie OC