Zarejestruj

Regres

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Regres

Postprzez Iwus85 » Śr cze 20, 2018 3:55 pm

Witam. W październiku 2017 r. dostałam wezwanie na komisariat w sprawie uszkodzenia auta na parkingu i odjechania. Nie czułam nawet otarcia, na moim samochodzie nie było śladu, ale byl świadek, ze to ja zarysowalam komuś nadkole. Dostalam grzywnę. W marcu tego roku przyszlo pismo z PZU w sprawie tego zdarzenia ( ja mam oc w Mtu). Odeslalam dokumenty, MTU zabralo mi teraz znizki za jedną szkodę. Czy to juz koniec tej sprawy, czy mogą domagać się jeszcze zwrotu wypłaconego odszkodowania?

Doradca reklama

Podpowiadam

Początkujący

Re: Regres

Postprzez Iwus85 » Cz cze 21, 2018 4:06 am

Ktoś wie?

Bywalec forum

Postprzez versus » Cz cze 21, 2018 6:59 am

Zgodnie z Art. 43 Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych:

Zakładowi ubezpieczeń oraz Ubezpieczeniowemu Funduszowi Gwarancyjnemu, w przypadkach określonych w art. 98 ust. 2 pkt 1, przysługuje prawo dochodzenia od kierującego pojazdem mechanicznym zwrotu wypłaconego z tytułu ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych odszkodowania, jeżeli kierujący:

1) wyrządził szkodę umyślnie, w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości albo po użyciu środków odurzających, substancji psychotropowych lub środków zastępczych w rozumieniu przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii;

2) wszedł w posiadanie pojazdu wskutek popełnienia przestępstwa;

3) nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym, z wyjątkiem przypadków, gdy chodziło o ratowanie życia ludzkiego lub mienia albo o pościg za osobą podjęty bezpośrednio po popełnieniu przez nią przestępstwa;

4) zbiegł z miejsca zdarzenia.

Ciebie dotyczy ten ostatni punkt. Ubezpieczyciel wystąpi do Ciebie o zwrot wypłaconego odszkodowania. Możesz podjąć próbę obrony, ale może być ona nieskuteczna (że nie widziałaś, nie poczułaś, etc.).

p.s. dziwię się, że przyjęłaś mandat, skoro nie miałaś śladów na samochodzie. Sam świadek to za mało. Na samochodzie musiały być jakieś, chociażby minimalne ślady.

Początkujący

Postprzez Iwus85 » Cz cze 21, 2018 9:36 am

Policjantka, która przyjechała na ogledziny powiedziała, ze lepiej dla mnie ,jesli sie przyznam i ze mozliwe jest uszkodzenie komus auta bez szkody dla swojego

Początkujący

Postprzez Iwus85 » Cz cze 21, 2018 9:38 am

Po jakim czasie moze przyjsc pismo z regresem? Nową umowę ze stratą znizek juz dostalam

Początkujący

Postprzez LighthouseKancelaria » Wt cze 26, 2018 8:57 am

Trudno powiedzieć, ale trzeba spodziewać się pisma, bo z całą pewnością nie zapomną...

Bywalec forum

Postprzez versus » Wt cze 26, 2018 12:14 pm

Iwus85 napisał(a):Po jakim czasie moze przyjsc pismo z regresem? Nową umowę ze stratą znizek juz dostalam

Mają 3 lata na dochodzenie regresu.

Powrót do Ubezpieczenie OC