Zarejestruj

Sprzedaż auta bez ważnego Oc.

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Sprzedaż auta bez ważnego Oc.

Postprzez Playforfan » N mar 27, 2016 10:04 am

Witam
Posiadam samochód, który zakupiłem półtora roku temu, niestety wyjechałem z kraju i nie zdążyłem ani przepisać czy przedłużyć polisy ani przerejstrowac samochodu, moje pytanie brzmi czy mogę sprzedać taki samochód bez żadnych konsekwencji?

Doradca reklama

Podpowiadam

Zasłużony
Podziękował : 4 razy

Re: Sprzedaż auta bez ważnego Oc.

Postprzez mfind » Wt mar 29, 2016 10:11 am

Hej,
Samochód możesz sprzedać bez problemu (jedynie poinformuj kupującego, że nie ma ubezpieczenia i musi go kupić w tym samym dniu kiedy auto). Co do formalności to przy sprzedaży przekazujesz wszystkie dokumenty razem z umową kupna-sprzedaży. Co do konsekwencji to jeśli to było 1,5 roku temu to ubezpieczenie OC na pewno się już z skończyło i w razie kontroli UFG niestety będziesz musiał zapłacić karę 3700 zł za brak OC :/ Druga rzecz to nie wiem czy zapłaciłeś podatek po zakupie samochodu (masz na to 14 dni po zakupie). Jeśli tego nie zrobiłeś należy zgłosić się dobrowolnie do Urzędu Skarbowego, przyznać do niedotrzymania terminu i zapłacić należny podatek + odsetki za zwłokę (tym sposobem unikniesz kary w przypadku gdyby US Cię skontrolował).

Pozdrawiam,
Łukasz

Powrót do Ubezpieczenie OC