Zarejestruj

Sprzedaż auta - wypowiedzenie OC

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Sprzedaż auta - wypowiedzenie OC

Postprzez Gebels » Cz lis 08, 2018 12:41 pm

Witam, wczoraj sprzedałem auto które było ubezpieczone w Axa, nowemu właścicielowi przekazałem ubezpieczenie i umówiłem się że z wypowiedzeniem OC poczekamy do 20 listopada bo nie mają chwilowo funduszy na nowe ubezpieczenie. Pytanie brzmi czy mam teraz, dzisiaj zglosić na stronie Axy że sprzedałem auto czy dopiero tego 20 listopada bo wraz ze zgłoszeniem to OC traci ważność ?

Doradca reklama

Podpowiadam

Doradca
Podziękował : 2 razy

Re: Sprzedaż auta - wypowiedzenie OC

Postprzez Ubea » Cz lis 08, 2018 2:24 pm

Zgłoszenie sprzedaży nie ma związku z ważnością OC.
Ty, jako sprzedający auto, masz obowiązek w ciągu 14 dni powiadomić o tej transakcji ubezpieczyciela.
OC przechodzi natomiast automatycznie na nowego właściciela, który może korzystać z niego aż do końca trwania polisy (przy czym AXA ma prawo do rekalkulacji składki). Oczywiście, jeśli nabywca wypowie wcześniej umowę, to OC rozwiąże się z dniem wypowiedzenia. Wtedy uzyskasz prawo do zwrotu składki za niewykorzystany okres.

Początkujący

Postprzez Gebels » Cz lis 08, 2018 2:57 pm

Rozumiem, a jak będzie sytuacja że osoba która kupiła odemnie auto, będzie robiła problemy z wypowiedzeniem tej umowy i jednocześnie będe miał problem z odzyskaniem reszty składki, to mogę wtedy jakoś prawnie interweniować ? (na umowie wpisaliśmy że do 20 listopada musi wypowiedzieć umowę)

Początkujący

Postprzez TakeCare » Pt lis 09, 2018 10:51 am

przede wszystkim proszę zgłosić sprzedaż auta i złożyć wypowiedzenie. Ma Pan do tego prawo

Początkujący

Postprzez Gebels » Pt lis 09, 2018 2:29 pm

No zgłosiłem sprzedaż auta i przyszło potwierdzenie sms że jest przekazane na tamtą osobę, a wypowiedzenie to ma kupujący złożyć

Doradca
Podziękował : 2 razy

Postprzez Ubea » Pt lis 09, 2018 2:41 pm

TakeCare napisał(a):przede wszystkim proszę zgłosić sprzedaż auta i złożyć wypowiedzenie. Ma Pan do tego prawo

Osoba sprzedająca auto nie ma prawa wypowiedzieć OC. OC przechodzi na nowego właściciela i tylko ta osoba może zadecydować, że wypowie ubezpieczenie.

Powrót do Ubezpieczenie OC