Zarejestruj

Sprzedaż - kupno auta i OC - dwie umowy OC

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Sprzedaż - kupno auta i OC - dwie umowy OC

Postprzez Walczyk » Śr paź 15, 2014 10:53 am

Witam,

Mam taką sytuację dość ciekawą każdy agent mi co innego mówi. Więc chciałbym się poradzić.

Kupiłem auto z OC dn. 13.09.2018
Auto posiadało OC ważne do 2014-09-19.
Ale sprzedający już zakupił nowe OC ważne od 2014-09-20 do 2015-09-19 i wpłacił pierwszą ratę z dwóch.

Więc co w takiej sytuacji czy OC drugie jest ważne czy się anulowało jak auto zostało sprzedane przez sprzedającego?
Czy polisę mam przepisać na siebie czy nie?, jak ją przepisze na siebie to na pewno będzie zwyżka bo mieszkam w dużo większym mieście,
więc bardziej mi się opłaci wykupić w innej firmie a z tej zrezygnować.
A czy przypadkiem jeśli zostanę przy obecnej polisie to czy ubezpieczyciel ma prawo sam zrobić rekalkulację (zwyżkę) i wysłać mi wezwanie do zapłaty?

Może są na to jakieś przepisy czy paragrafy to chętnie przeczytam, co w takiej sytuacji mam robić.
Dzięki za odpowiedzi.

Doradca reklama

Podpowiadam

Początkujący
Podziękował : 0 razy

Re: Sprzedaż - kupno auta i OC - dwie umowy OC

Postprzez becia » So paź 18, 2014 6:11 pm

wg ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych polisa zbywcy wygasa z końcem okresu ubezpieczenia. Ta nowa polisa, na nowy okres nie dotyczy Pana jako kupującego, bo Pan kupił auto ze starą polisą. Proszę się upewnić na stronie ufg.pl (do dnia 20 października, do godzin rannych ufg będzie nieczynny) czy Pańskie auto jest objęte ubezpieczeniem, skoro nic Pan nie robił w tym kierunku.
Ostatnio edytowano So paź 18, 2014 6:13 pm przez Finansolog, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Podawanie danych kontaktowych w treści posta

Powrót do Ubezpieczenie OC