Zarejestruj

Szkoda całkowita a kupno nowego auta

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Szkoda całkowita a kupno nowego auta

Postprzez Klemens6 » Wt lip 03, 2018 7:16 pm

Witam miałem szkodę całkowita z OC sprawcy, autem jeździłem na taxi, na wszystkie przekładki związane z taxi, taksometr, licencje brałem faktury, za przerejestrowanie auta i przeglądy też. Ubezpieczyciel zapłacił bez problemu. Mam takie pytanie. Muszę zapłacić podatek 2%od wzbogacenia za auto które kupiłem. Czy ubezpieczyciel powinien mi zwrócić te koszta czy może się wykręcać.Skoro zapłacili za wszystkie rzeczy to wydaje mi się że i to powinni pokryć, tak samo jak ubezpieczenie nowego auta. Prosił bym o odpowiedź osób znających się w temacie dziękuję

Doradca reklama

Podpowiadam

Doradca
Podziękował : 2 razy

Re: Szkoda całkowita a kupno nowego auta

Postprzez Ubea » Cz lip 05, 2018 6:22 am

Koszty związane z nowym autem (podatek, ubezpieczenie) nie wchodzą już w zakres odszkodowania z OC.

Możesz jednak, oprócz odszkodowania które już dostałeś od ubezpieczyciela sprawcy, poprosić jeszcze swojego ubezpieczyciela o zwrot niewykorzystanej składki OC opłaconej za zniszczone auto.

Początkujący
Podziękował : 0 razy

Re: Szkoda całkowita a kupno nowego auta

Postprzez Klemens6 » Cz lip 05, 2018 6:51 pm

Aha dziekuje bardzo, dziwne bo podatek od wzbogacenia muszę zapłacić nie ze swojej winy gdyż byłem zmuszony zmienić autko. Ale niestety dziękuję jeszcze raz

Powrót do Ubezpieczenie OC