Zarejestruj

Ubezpieczenie Axa a nowy właściciel

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Ubezpieczenie Axa a nowy właściciel

Postprzez riks » So cze 21, 2014 10:18 am

Witam, zakupiłem 16.06 samochód z ubezpieczeniem w AXA Direct. W dniu wczorajszym tj 20.06 wreszcie udało mi się załatwić wszystkie formalności związane z opłatami za samochód i postanowiłem przepisać polise na siebie bo jest do końca października. Dziś zadzwonił do mnie Pan z infolinii (zamawiałem rozmowę na wczoraj ale widocznie się nie wyrobili a próbowałem się dodzwonić 5 razy) i powiedział, że wszystkie dokumenty do podpisania zostaną wysłane mi w poniedziałek albo drogą elektroniczną albo normalnie Pocztą Polską. Chciałbym zaznaczyć, że wysłałem im wszystkie papiery tj. nowy (tymczasowy) dowód rejestracyjny, dowody mój (bd współwłaścicielem pojazdu) oraz ojca (właściciela), kopie umowy oraz dotychczasowej umowy polisy OC. W Urzędzie Komunikacji dostałem dowód tymczasowy (na tablice z SWD a kupowałem z SRC) i nowe tablice rejestracyjne oraz naklejkę które sobie już zamontowałem. Moje pytanie dotyczy teraz poruszania się tym pojazdem - czy jest to możliwe z nowym dowodem, starą polisą na innego właściciela i umową kupna/sprzedaży samochodu ? Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi z uzasadnieniem bo straszono mnie kolegium przez rodzine za poruszanie się tym autem bo wg Nich formalnie nie ma OC na samochód.

Doradca reklama

Podpowiadam

Moderator Lokalny

Re: Ubezpieczenie Axa a nowy właściciel

Postprzez Finansolog » So cze 21, 2014 11:56 am

To, że ubezpieczenie OC jest w fazie przepisania na Ciebie nie znaczy, że nie działa. Tak jak mówisz, potrzebujesz dowodu rejestracyjnego, starej polisy i umowy kupna sprzedaży i możesz spokojnie z tym jeździć dopóki nie dostaniesz nowych dokumentów od AXA. Dodatkowo daj im znać, żeby polisę wysłali Ci mailem (drukujesz ją i jeździsz zanim dotrze oryginał pocztą).

Początkujący

Re: Ubezpieczenie Axa a nowy właściciel

Postprzez Drak » Pt sie 29, 2014 10:01 pm

Prawnie obowiązuje ciągłość ubezpieczenia woź ze sobą stra polisę na starego właściciela i umowę na chwilę powinno być ok jako ubezpieczenie wrazie kontroli

Powrót do Ubezpieczenie OC