Zarejestruj

windykacja OC pół roku po kupnie auta

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

windykacja OC pół roku po kupnie auta

Postprzez mariorodrigez » Śr lut 14, 2018 7:34 pm

Witam.
W dniu 29/08/2017 kupiłem auto, Sprzedający oświadczył iż auto nie ma ubezpieczenia gdyż obecne było do 20/08 a z racji chęci sprzedaży auta nie przedłużał - nie wnikałem. Kupiłem samochód i w dniu 1/09 nabyłem ubezpieczenie przez internet w AXA. W dniu 02/02/2018 otrzymałem pismo windykacyjne z firmy WARTA z informacją iż w grudniu 2017 upłynął termin opłacenia 1-szej składki za ubezpieczenie OC kupionego auta. Zadzwoniłem do WARTy. Okazało się że ubezpieczenie odnowiło się 20/08/2017 i pomimo tego, iż nie otrzymałem od sprzedającego żadnej polisy to na mnie spoczywa teraz obowiązek zapłaty za ubezpieczenie gdyż go nie wypowiedziałem. Po 1-sze gdybym wiedział w jakiej firmie było ubezpieczenie to zrobiłbym to profilaktycznie zaraz po kupnie auta a po drugie dlaczego firma ściga mnie po pół roku kiedy to jak się okazało należy się już również druga rata. W sumie ok 300zł. Konsultant odpowiedział iż późno otrzymali informacje od sprzedającego o sprzedaży auta - prawdopodobnie pod koniec roku a do tego czasu to jego informowano o konieczności opłacenia polisy (a On był za granicą). Wypowiedziałem natychmiast umowę polisy OC w WARTA i czekam na pismo podsumowujące moją zaległość wobec ich firmy. Czy w tej sytuacji muszę faktycznie opłacić polisę OC w WARTA? da się z tym coś zrobić.
pozdrawiam
Mariusz

Doradca reklama

Podpowiadam

Powrót do Ubezpieczenie OC