Zarejestruj

Wypowiedzenie ubezpieczenia oc przy sprzedaży auta

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Wypowiedzenie ubezpieczenia oc przy sprzedaży auta

Postprzez kamil_amil » Wt sie 27, 2013 7:00 pm

Witam, jutro sprzedaję samochód, i chciałbym wypowiedzieć OC abym otrzymał zwrot składki. Moje pytania brzmią: co muszę zrobić lub podpisać z kupującym moje auto? Wiem, że ja musze napisać wypowiedzenie, ale czy kupujący musi mi też coś podpisać? Pozdrawiam.

Doradca reklama

Podpowiadam

Początkujący

Re: Wypowiedzenie ubezpieczenia oc przy sprzedaży auta

Postprzez espi » Śr sie 28, 2013 9:30 am

Niestety nie wypowie Pan umowy jako sprzedawca, wraz ze sprzedażą auta musi Pan przekazać polisę nabywcy i dopiero jeżeli nabywca wypowie umowę odzyska Pan składkę. Przeważnie może Pan się dogadać nieformalnie żeby wypowiedział umowę, bo inaczej doliczy Pan tą różnice do ceny auta
pozdrawiam

Stały bywalec

Postprzez etapia ubezpieczenia » Pt lis 08, 2013 9:40 pm

Według ustawy w przeciągu 14 dni od sprzedaży należy poinformować o tym fakcie odpowiedni wydział komunikacji a także towarzystwo ubezpieczeń. Podając Imię nazwisko adres oraz pesel nabywcy. Najczęściej nasi klienci przynoszą umowę kupna sprzedaży bo tam są wszystkie dane. Sankcji za zgłoszenie nie ma ale warto to zrobić ponieważ jeśli tego nie zrobisz a nabywca zrobi szkodę i sam nie zgłosi do towarzystwa że nabył pojazd to szkoda pójdzie na Twoje konto. Oczywiście zawsze można to odkręcić i w ufg i towarzystwie ale mniej czasu zajmie podesłanie nawet mailem umowy kupna sprzedaży do Twojego agenta.

Początkujący

Postprzez Drak » Pt sie 29, 2014 9:48 pm

espi napisał(a):Niestety nie wypowie Pan umowy jako sprzedawca, wraz ze sprzedażą auta musi Pan przekazać polisę nabywcy i dopiero jeżeli nabywca wypowie umowę odzyska Pan składkę. Przeważnie może Pan się dogadać nieformalnie żeby wypowiedział umowę, bo inaczej doliczy Pan tą różnice do ceny auta
pozdrawiam

Niestety jest dokładnie tak jak to opisuje przedmówca. Najlepiej dogadać się od razu z nabywcą albo doliczyć kwotę do ceny. Z własnego doświadczenia wiem, że lepsze jest to drugie rozwiązanie.

Powrót do Ubezpieczenie OC