Zarejestruj

Zwrot składki OC dla sprzedawcy samochodu

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Zwrot składki OC dla sprzedawcy samochodu

Postprzez B3rtmann » Śr lis 15, 2017 6:33 pm

Witam wszystkich forumowiczów :)

Trafiłem na taki problem - otóż osoba, od której zakupiłem samochód, domaga się ode mnie zwrotu równowartości składki OC, którą ona zapłaciła za ubezpieczenie. Byłem w agencji ubezpieczeniowej, gdzie oczywiście już dopłaciłem resztę ubezpieczenia. Dowiedziałem się tam również, że sprzedawcy nie należy się żaden zwrot składki. Chciałbym jeszcze Was prosić o poradę - czy takie domaganie się zwrotu równowartości składki jest w ogóle zasadne?

Pozdrawiam :)

Doradca reklama

Podpowiadam

Doradca
Podziękował : 2 razy

Re: Zwrot składki OC dla sprzedawcy samochodu

Postprzez Ubea » Cz lis 16, 2017 7:41 am

Wraz z zakupem samochodu, OC także przechodzi na nowego właściciela. Na zwrot składki od ubezpieczyciela za niewykorzystany okres sprzedawca może liczyć tylko wtedy, jeżeli kupujący zdecyduje się wypowiedzieć dotychczasowe OC i kupić nowe w innej firmie.
Natomiast od nabywcy sprzedawca mógłby się domagać takiego zwrotu, tylko wtedy gdyby taki zapis zawarto w umowie kupna/sprzedaży. Niektórzy sprzedawcy doliczają cenę ubezpieczenia do ceny auta, a inni zamieszczają zapis, że nabywca musi złożyć wypowiedzenie starego OC. Taki zapis musi się jednak znaleźć w umowie i nabywca musi się na niego zgodzić. Jeżeli w umowie, którą podpisałeś ze sprzedawcą nie ma słowa o zwrocie składki, sprzedający nie może się od Ciebie niczego domagać.

Początkujący
Podziękował : 0 razy

Re: Zwrot składki OC dla sprzedawcy samochodu

Postprzez ciekawy » Pt lis 17, 2017 1:39 pm

zamieszczają zapis, że nabywca musi złożyć wypowiedzenie starego OC.

Papier przyjmie podobno każdą głupotę :)

Ustawa mówi wprost, że OC przechodzi wraz z własnością auta na nowonabywcę. Ten może dowolnie roporządzać OC - albo kontynuować, albo wypowiedzieć.

Także ktoś, kto domaga się od Ciebie dopłaty za OC - może bardzo brzydko mówiąc - cmoknąć Cię w oko demona ;]'

Olej gościa, a jak dalej będzie Ciebie nękał - zgłoś sprawę na policję :)

Powrót do Ubezpieczenie OC