Zarejestruj

NNW szkolne odszkodowanie za złamanie ręki

Dyskusje na temat szkód, wypadków i odszkodowań. Opinie i porady.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

NNW szkolne odszkodowanie za złamanie ręki

Postprzez pearl733 » Śr maja 27, 2015 3:23 pm

Mam pytanie nt. wysokości odszkodowania za złamanie prawej ręki u dziecka- otwarte,nadkłykciowe z przemieszczeniem odłamów. Były dwie operacje tej ręki. Leczenie jest jeszcze nie zakończone - czeka zdjęcie gipsu, drutów i rehabilitacja. Dziecko jest objęte grupowym ubezpieczeniem szkolnym, prawdopodobnie - wariant I.
W regulaminie wyczytałam, że PZU wyłącza z odpowiedzialności wypadek gdy: "podczas kierowania przez ubezpieczonego pojazdem
innym niż silnikowy, jeżeli ubezpieczony nie posiadał
uprawnień do kierowania danym pojazdem chyba, że nie
miało to wpływu na zajście wypadku ubezpieczeniowego. "
Ten punk mnie niepokoi, gdyż -
Dziecko miało wypadek jadąc na rowerze, po chodniku placu zabaw, najechało na leżący tam kamień. Nie posiada karty rowerowej - ma 8 lat, jazdę ma opanowaną dobrze - od 3 lat.
Na czacie PZU dostałam odpowiedź, że decyzję w tej sprawie podejmie likwidator szkody, czyli osoba wyznaczona do tej sprawy przez PZU.
Proszę o kompetentniejszą odpowiedź w sprawie tego zapisu oraz kwoty odszkodowania.

Stały bywalec
Podziękował : 0 razy

Re: NNW szkolne odszkodowanie za złamanie ręki

Postprzez EkspertPZU » Cz maja 28, 2015 7:27 am

pearl733,
byłbym spokojny. Jeżdżąc po chodniku nie jest niezbędne posiadanie karty rowerowej. Odpowiedź jaką otrzymałaś na czacie jest prawdziwa – likwidator po zapoznaniu się ze wszystkimi dokumentami, wyda decyzję. Tak dzieje się w każdym przypadku :)

Pozdrawiam
Ekspert PZU

Powrót do Odszkodowania