Zarejestruj

Odszkodowanie za złamanie trójkołowe

Dyskusje na temat szkód, wypadków i odszkodowań. Opinie i porady.
Początkujący
Posty: 1
Dołączył(a): N maja 22, 2016 6:30 am
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Odszkodowanie za złamanie trójkołowe

Postprzez Zlamanakostka1 » N maja 22, 2016 6:52 am

Witam,
Jestem po złamaniu trojkostkowym podudzia lewego ze zwichnięciem bez udziału z pojazdami i innymi osobami. Ubezpieczenie " na wypadek - smierć i trwały uszczerbek " w Aviva dobrowolne od 2010r.
Po 2 operacjach ( 1. Zespolenie 11 śrub i blacha ; 2. Wyciągnięcie śrub. Po rehabilitacji i dalej w trakcie.
Po złożeniu dokumentów do Aviva ( V.2016 ) otrzymałam 10% trwałego uszczerbku ( niby wg tabeli, ktòra jest dostępna w internecie.
Mam prześwietlenie sylwetkowe i jest 14 mm różnicy w długości nóg po wyciągnięciu śrub ( wyciągnięte w lutym'16) lekarz mówi że ubytku kości nie było. Widoczne Blizny po obu stronach kostki to razem 18 cm długości . Noga jest grubsza w kostce i puchnie.
Proszę o info osoby które były w podobnej sytuacji oraz firmy które wywalczą wyższą wypłatę od ubezpieczyciela.

Bywalec forum
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): Cz sie 06, 2015 9:49 am
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 4 razy

Re: Odszkodowanie za złamanie trójkołowe

Postprzez OdszkodowaniaPCO » Pn maja 23, 2016 7:56 am

Szanowna Pani,

Przede wszystkim proszę o informację czy ubezpieczyciel powołał dla Pani komisję lekarską i lekarz zbadała Panią naocznie? Ważne jest także, czy ubezpieczyciel otrzymał całość dokumentacji medycznej z Pani leczenia. Prawdopodobnie jednak odbyła się jedynie tzw. komisja zaoczna i wyłącznie na podstawie dokumentacji lekarz orzekł uszczerbek na zdrowiu. W takim przypadku, w odwołaniu można wnosić o powołanie osobistej komisji lekarskiej.
Tzw. tabela uszczerbkowa w przypadku NNW w Avivie jest o tyle specyficzna, że przy tego typu urazach, nie zawiera „widełek” (przedział od % - do %), tylko wprost wypunktowane konkretne wartości procentowe za dany uraz, co odbiera często lekarzom możliwość indywidualizowania urazu. Ważne z tego punktu widzenia jest także z którego punktu tej tabeli skorzystał lekarz orzecznik dokonując oceny Pani uszczerbku na zdrowiu. Pozostała treść opinii także nie jest bez znaczenia więc do dokładnej analizy sprawy potrzebna byłaby znajomość treści zarówno decyzji ubezpieczyciela, jak i samej opinii.

Natomiast generalnie rzecz ujmując, przy tego typu ubezpieczeniu jedyną drogą do podwyższenia uzyskanej kwoty jest wymuszenie na ubezpieczycielu zakwalifikowania urazu z innego – wyższego punktu owej tabeli. Można to zrobić na drodze odwołania, podkreślając następstwa powypadkowe oraz zwracając uwagę na fragmenty dokumentacji medycznej, świadczące o tym, że uszczerbek na zdrowiu jest wyższy niż 10% oraz jak wyżej wspomniałem poprzez naoczną komisję lekarską. By móc konkretniej opisać drogę odwołania niestety niezbędna jest dokładna znajomość okoliczności sytuacji, przebiegu leczenia i następstw wypadku, jak również orzeczenia lekarskiego i decyzji Avivy.

Powrót do Odszkodowania 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników