Zarejestruj

uderzyłem w dzika.

Dyskusje na temat szkód, wypadków i odszkodowań. Opinie i porady.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

uderzyłem w dzika.

Postprzez spicznialy » Cz sty 15, 2015 7:05 pm

Witam mam pytanie uderzyłem samochodem w dzika nie było by to dziwne gdyby sprawa nie miała miejsc w mieście na miejsce wezwałem policje, sprawca niestety zginął na miejscu :( chciałbym zaznaczyc ze było brak znaku "uwaga dzika zwierzyna". Miasto ma ubezpieczone drogi w firmie moje pytanie brzmi czy zna ktoś taki przypadek i czy stawianie znaku uwaga dzika zwierzyna jest obowiązkiem w mieście?

Bywalec forum

Re: uderzyłem w dzika.

Postprzez AnLex » Wt sty 20, 2015 9:04 am

spicznialy napisał(a):Witam mam pytanie uderzyłem samochodem w dzika nie było by to dziwne gdyby sprawa nie miała miejsc w mieście na miejsce wezwałem policje, sprawca niestety zginął na miejscu :( chciałbym zaznaczyc ze było brak znaku "uwaga dzika zwierzyna". Miasto ma ubezpieczone drogi w firmie moje pytanie brzmi czy zna ktoś taki przypadek i czy stawianie znaku uwaga dzika zwierzyna jest obowiązkiem w mieście?

Znak powinien zostać ustawiony jeśli w miejscu wypadku miał miejsce szlak migracyjny zwierzyny leśnej. Jeśli dzik pojawił się tam tylko raz na "gościnnych" występach to trudno mieć pretensje do miasta że nie stawa znaku. W mojej ocenie marne szanse na odszkodowanie.

Początkujący
Podziękował : 2 razy

Postprzez GrzesiekBrat » Cz sty 29, 2015 8:33 am

Miałem podobny problem. Uderzyłem w sarnę, która prawdopodobnie się zgubiła, szczególnie, że było to w Sylwestra - zapewne huk petard ją wystraszył...
Znaków nie było, drogówka umyła ręce, urząd miasta równie, jak i nadleśnictwo.
Przykro mi.

Początkujący

Postprzez spicznialy » Cz sty 29, 2015 9:22 pm

muszę was zdziwić wypadek miał miejsce w poniedziałek, we wtorek ustaliłem kto jest zarządcą tej ulicy Zarząd Infrastruktury Miejskiej, wybrałem się w środę po wzór wniosku o odszkodowanie kazano mi wypełnić i dołączyć zdjęcia. Po złożeniu wniosku dostałem numer polisy oraz nazwę towarzystwa ubezpieczeń w którym ZIM
ma ubezpieczone pasy drogowe, w piątek był rzeczoznawca wycenić szkodę no i czekam na decyzje o wypłaceniu odszkodowania. To tak na przyszłość dla innych wezwanie policji na miejsce zdarzenia zdecydowanie poprawia sytuacje i powiększa szanse na odszkodowanie.

Bywalec forum

Postprzez blogoodszkodowaniach » Cz sty 28, 2016 9:03 am

Dzień dobry,

Moim zdaniem będzie i tak odmowa.
Sam fakt, iż ubezpieczyciel przyjał szkodę nie oznacza, iż nie wyda decyzji odmownej.
Moim zdaniem praktycznie w 99,99% zderzenia z zwierzyną nie ma szans na odszkodowanie.

Bywalec forum

Postprzez OdszkodowaniaPCO » Cz sty 28, 2016 10:06 am

Chyba, że jest to np. łoś. Wtedy odszkodowanie wypłaca Skarb Państwa.

Początkujący

Postprzez miras » Cz mar 17, 2016 12:43 pm

Jakie znaczenie ma czy to łoś, dzik, czy przykładowo żubr? Pytam poważnie, czy to jest kwestia chronionych gatunków?

Bywalec forum

Postprzez Szyduczynski » Wt paź 18, 2016 1:07 pm

Za szkody wyrządzone przez zwierzęta dzikie odpowiadają koła łowieckie - w praktyce niestety ciężko o odszkodowanie, chociaż różnie bywa.

Początkujący

Postprzez Mania37 » Śr lis 02, 2016 9:40 pm

Niestety koła łowieckie nie zawsze mają wystarczająco dużo pieniędzy

Początkujący

Postprzez Spaxy » Wt lis 15, 2016 7:07 pm

A jesli "spotkałem" się z dzikiem na drodze należącej do miasta? W obrębie miasta oczywiscie? Czy ktoś próbował ptrzymać odszkodowanie i od kogo?

Powrót do Odszkodowania