Zarejestruj

W jakim terminie od zgłoszenia szkody ubezpieczyciel ma obowiązek wypłacić odszkodowanie?

Odszkodowania za wypadki drogowe i kolizje na z udziałem samochodów, motocykli, pieszych z ubezpieczenia AC, OC, NNW. Jak wygląda wypłata odszkodowania z OC sprawcy? Rzeczoznawstwo samochodowe i szacowanie strat. Opinie i pomoc w rozwiązywaniu problemów ze zwrotem kosztów naprawy samochodu, leczenia, rehabilitacji.
Początkujący
Posty: 2
Dołączył(a): Wt mar 25, 2014 10:30 am
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

W jakim terminie od zgłoszenia szkody ubezpieczyciel ma obowiązek wypłacić odszkodowanie?

Postprzez Klaudia6 » Wt mar 25, 2014 10:34 am

Na skutek nieświadomości ofiar wypadków zakłady ubezpieczeń oszczędzają każdego roku miliony złotych.
Ubezpieczyciel ma obowiązek wypłacić odszkodowanie w ciągu 30 dni od zgłoszenia szkody, a w sprawach skomplikowanych w ciągu 90 dni.
W praktyce likwidacja szkody w ustawowym terminie należy do rzadkości.To rażąco narusza interesy poszkodowanych, którzy właśnie bezpośrednio po wypadku mają obniżone dochody, a potrzebują przecież dodatkowych pieniędzy na leczenie i rehabilitację.
Monitorujemy terminowość ubezpieczyciela, egzekwując terminy ustawowe, a w razie potrzeby przenosząc spór na drogę sądową.
Pomagamy uzyskać jak najwyższe świadczenia opierając się na dobrze przygotowanym materiale dowodowym i bogatej argumentacji prawniczej wypracowanej dzięki doświadczeniu.
Przy urazach cała i rozstroju zdrowia poszkodowanemu należy się zadośćuczynienie. Żaden przepis nie wskazuje, że jego wysokość zależy wyłącznie od trwałego uszczerbku na zdrowiu. Zadośćuczynienie ma stanowić rekompensatę za doznaną krzywdę, a tę kształtuje cały szereg indywidualnych okoliczności.

Doradca reklama
 
Posty: 344
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 9:29 am

Podpowiadam

Powrót do Odszkodowania komunikacyjne 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników