Zarejestruj

Bezgotówkowa naprawa i czas jaki mam na naprawę auta?

Odszkodowania za wypadki drogowe i kolizje na z udziałem samochodów, motocykli, pieszych z ubezpieczenia AC, OC, NNW. Jak wygląda wypłata odszkodowania z OC sprawcy? Rzeczoznawstwo samochodowe i szacowanie strat. Opinie i pomoc w rozwiązywaniu problemów ze zwrotem kosztów naprawy samochodu, leczenia, rehabilitacji.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Bezgotówkowa naprawa i czas jaki mam na naprawę auta?

Postprzez shel82 » Pn lip 23, 2018 6:33 am

Witam, mam pytanie jak w temacie, a dokładniej szkoda miała miejsce w maju 2017 po przepychankach i ostatecznej wycenie naprawy w grudniu 2017, którą przesłał ubezpieczyciel auto było nienaprawiane w warsztacie, ale dalej eksploatowane (właściwie stało w garażu) i pytanie czy mogę normalnie jechać obecnie do warsztatu i rozliczyć naprawę, czy nie bo minął jakiś czas (jaki) po otrzymaniu wyceny od ubezpieczyciela?

Doradca reklama

Podpowiadam

Początkujący

Re: Bezgotówkowa naprawa i czas jaki mam na naprawę auta?

Postprzez LighthouseKancelaria » Pn lip 23, 2018 7:29 am

Jeśli szkoda jest likwidowana z polisy OC sprawcy zdarzenia, to zdecydowanie nie minął jeszcze żaden termin na wykonanie naprawy. Jeśli natomiast z polisy AC, to wszystko zależy od zapisów OWU, choć upływ 8 miesięcy nie powinien być tu problematyczny.

Początkujący

Re: Bezgotówkowa naprawa i czas jaki mam na naprawę auta?

Postprzez shel82 » Pn lip 23, 2018 9:17 am

Szkoda likwidowana z AC w AXA, muszę przewertować w takim razie ogólne warunki chyba, że ktoś podpowie?

Powrót do Odszkodowania komunikacyjne