Zarejestruj

Naprawa bez/gotówkowa z OC sprawcy a leasing

Odszkodowania za wypadki drogowe i kolizje na z udziałem samochodów, motocykli, pieszych z ubezpieczenia AC, OC, NNW. Jak wygląda wypłata odszkodowania z OC sprawcy? Rzeczoznawstwo samochodowe i szacowanie strat. Opinie i pomoc w rozwiązywaniu problemów ze zwrotem kosztów naprawy samochodu, leczenia, rehabilitacji.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Naprawa bez/gotówkowa z OC sprawcy a leasing

Postprzez macios » Cz sie 16, 2018 10:36 am

Witam.
Otóż posiadam samochód w leasingu, pożyczyłem samochód ostatnio znajomemu który miał stłuczkę mianowicie gościu nie wyrobił i wjechał mu w tył mojego samochodu. Policja zostałą wezwana protokół spisany. I tu teraz pytanie:
bo wiem że należy mi się naprawa bezgotówkowa z OC sprawy oraz gotówkowa ( ubezpieczalnia wypłaca gotówkę).
Jeśli wybrałby opcję gotówkową rozumiem że przyjedzie rzeczoznawca wyceni szkodę itd na podstawie której zostanie wypłacona gotówka na moje konto ale skąd mam pewność że ubezpieczalnia nie wypłaci mi mniej? Sama szkoda w ASO została wyceniona na 3200 zł

Dodatkowo słyszałem że muszę najpierw poprosić mojego leasingodawcę o to by wyraził zgodę na naprawę bezgotówkową/gotówkową?

Doradca reklama

Podpowiadam

Zasłużony

Re: Naprawa bez/gotówkowa z OC sprawcy a leasing

Postprzez AWUBEZPIECZENIADG » Cz sie 16, 2018 11:38 am

Witam. Fizycznie, zgodnie z dowodem rejestracyjnym, to Leasing jest właścicielem pojazdu. Jak wiadomo przy ubezpieczeniu pojazdu Leasing wymaga również, aby pakiet ubezpieczeniowy był w jak najszerszym zakresie. Wydaje mi się więc, że w tej sytuacji Leasing będzie jednak preferował rozliczenie bezgotówkowe oraz naprawę samochodu w ASO, aby nie stracił on na swojej wartości.

Początkujący

Postprzez macios » Cz sie 16, 2018 12:31 pm

Czyli nie mam nic do "gadki" gdzie i jak naprawić samochód skoro sam wybierałem zakres ubezpieczenia (OC+AC) i sam je opłacałem?

Zasłużony

Postprzez AWUBEZPIECZENIADG » Cz sie 16, 2018 12:45 pm

Tak Pan ubezpieczał pojazd i jest Pan Ubezpieczającym (czyli opłacającym składkę) i użytkownikiem, ale Ubezpieczonym i właścicielem jest niestety Leasing i to na koncie Leasingu w bazie UFG będzie widniała szkoda. Najlepiej skontaktować się bezpośrednio z Leasingiem, ponieważ każdy ma Leasing ma swoje umowy, wymagania i regulaminy. Może przy niewielkiej szkodzie dadzą Panu prawo wyboru, ale najlepiej załatwić to z nimi, aby nie było potem niepotrzebnych problemów. Proszę potem napisać, jak Leasing podszedł do Pana szkody, aby osoby, które znajdą się kiedyś w takiej samej sytuacji miały jakiś punkt odniesienia. Pozdrawiam

Powrót do Odszkodowania komunikacyjne