Zarejestruj

Nowy właściciel i jednocześnie poszkodowany

Odszkodowania za wypadki drogowe i kolizje na z udziałem samochodów, motocykli, pieszych z ubezpieczenia AC, OC, NNW. Jak wygląda wypłata odszkodowania z OC sprawcy? Rzeczoznawstwo samochodowe i szacowanie strat. Opinie i pomoc w rozwiązywaniu problemów ze zwrotem kosztów naprawy samochodu, leczenia, rehabilitacji.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Nowy właściciel i jednocześnie poszkodowany

Postprzez zychu92 » So gru 01, 2018 1:45 pm

Cześć wszystkim!

Mam pytanie - otóż od niedawna jestem właścicielem samochodu, który nabyłem od osoby fizycznej, nie dokonałem jednak jeszcze przerejestrowania pojazdu w urzędzie (w dowodzie rejestracyjnym widnieje zatem poprzedni właściciel). Dziś na parkingu mój samochód został uszkodzony z winy sprawcy. Mam oczywiście wszystkie niezbędne dokumenty.

Pojawia mi się jednak pytanie, czy ubezpieczyciel sprawcy będzie w stanie potraktować mnie jako właściciela, czy też np. poprzedni właściciel musiałby wystawić mi pełnomocnictwo do likwidacji szkody?

Czy jeśli przedstawiłbym ubezpieczycielowi sprawcy dowód rejestracyjny + skan/kopię umowy sprzedaży, byłoby to wystarczające, aby załatwić sprawę?

Pozdrawiam!

Doradca reklama

Podpowiadam

Doradca
Podziękował : 2 razy

Re: Nowy właściciel i jednocześnie poszkodowany

Postprzez Ubea » Pn gru 03, 2018 7:32 am

Tak, okazanie dokumentu umowy kupna-sprzedaży, która udowodni ciągłość między danymi zawartymi w dowodzie rejestracyjnym a Tobą, powinno wystarczyć.

Powrót do Odszkodowania komunikacyjne