Zarejestruj

odszkodowanie od sprawcy kolizji

Odszkodowania za wypadki drogowe i kolizje na z udziałem samochodów, motocykli, pieszych z ubezpieczenia AC, OC, NNW. Jak wygląda wypłata odszkodowania z OC sprawcy? Rzeczoznawstwo samochodowe i szacowanie strat. Opinie i pomoc w rozwiązywaniu problemów ze zwrotem kosztów naprawy samochodu, leczenia, rehabilitacji.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

odszkodowanie od sprawcy kolizji

Postprzez rado123 » Pn mar 17, 2014 12:08 pm

Witam
proszę o poradę w następującej sprawie:
kilka tygodni temu doszło do kolizji między moim samochodem a samochodem sprawcy, wina sprawcy jest stwierdzona przez policję - sytuacja miała miejsce na placu obok bloku na miejscu gdzie zwyczajowo mieszkańcy parkują samochody, sprawca wykonywał manewr cofania, ja jechałem do przodu i sprawca wjechał w mój samochód. Wezwałem policje, przyjechała, opisała sytuację. Niestety ubezpieczyciel sprawcy odmówił mi wypłaty odszkodowania motywując to tym, że w miejscu w którym doszło do kolizji postawiony jest znak - zakaz wjazdu. Jak jest szansa uznania odwołania od decyzji ubezpieczyciela? Jaka jest szansa uzyskania odszkodowania od sprawcy w drodze powództwa cywilnego, czy mogę zgłosić sprawę do sądu i domagać się wypłaty odszkodowanie bezpośrednio od sprawcy kolizji?
pozdrawiam
Radosław K.

Doradca reklama

Podpowiadam

Początkujący

Re: odszkodowanie od sprawcy kolizji

Postprzez MRSKinga » Cz mar 27, 2014 10:03 am

O ile dobrze zrozumiałam sytuację, to faktycznie będzie ciężko, bo wina jest Twoja.
Jeśli wjechałeś pod zakaz wjazdu, to równie dobrze mogłeś jechać pod prąd, albo wymusić pierwszeństwo, czyli kierowca wyjeżdżający, nie powinien się tam Ciebie spodziewać. Wynika, ze wina jest Twoja.

Początkujący

Postprzez ERW » Cz mar 27, 2014 10:59 am

Witam
Aby dokładnie zanalizować sprawę potrzeba zapoznać się z aktami sprawy. Policja kogo wskazała winnego?

Początkujący

Postprzez Warszawiak » Pt mar 28, 2014 10:42 am

Ale cóż że policja wskazała winnego, jak o wszystkim i tak decyduje sąd. Od mandatu też się można odwołać i jak w sądzie wyjdzie, że masz rację, to policja się może cmoknąć.

Jeśli faktycznie był tam zakaz wjazdu, no to co zrobisz? Tak samo jest z jazdą pod prąd, jak samochody czasem wjeżdżają, to aż mnie korci specjalnie puknąć. Jak bym mial jakieś stare auto, to chętnie bym się skusił.

Bywalec forum

Postprzez AnLex » Wt kwi 01, 2014 9:53 am

rado123 napisał(a):Witam
proszę o poradę w następującej sprawie:
kilka tygodni temu doszło do kolizji między moim samochodem a samochodem sprawcy, wina sprawcy jest stwierdzona przez policję - sytuacja miała miejsce na placu obok bloku na miejscu gdzie zwyczajowo mieszkańcy parkują samochody, sprawca wykonywał manewr cofania, ja jechałem do przodu i sprawca wjechał w mój samochód. Wezwałem policje, przyjechała, opisała sytuację. Niestety ubezpieczyciel sprawcy odmówił mi wypłaty odszkodowania motywując to tym, że w miejscu w którym doszło do kolizji postawiony jest znak - zakaz wjazdu. Jak jest szansa uznania odwołania od decyzji ubezpieczyciela? Jaka jest szansa uzyskania odszkodowania od sprawcy w drodze powództwa cywilnego, czy mogę zgłosić sprawę do sądu i domagać się wypłaty odszkodowanie bezpośrednio od sprawcy kolizji?
pozdrawiam
Radosław K.

Czy osoba cofająca samochodem otrzymała mandat za spowodowanie kolizji? Czy Pan otrzymał mandat za złamanie zakazu wjazdu?

Proszę o udzielenie odpowiedzi, postaram się pomóc.

Bywalec forum

Postprzez legisforte » N cze 08, 2014 1:32 pm

Witam,
napisz, kto został ukarany mandatem i czy mandat został przyjęty. Bez tej informacji w zasadzie nie wiemy nic o sprawie i nikt nie będzie Ci w stanie rzetelnie poradzić.
Ostatnio edytowano N cze 08, 2014 4:47 pm przez Finansolog, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Część posta była niezgodna z regulaminem forum (http://www.forum-ubezpieczenie.pl/administracja-f63/regulamin-forum-ubezpieczenie-pl-t303.html)

Bywalec forum

Postprzez legisforte » Śr kwi 08, 2015 11:06 pm

Warszawiak napisał(a):Ale cóż że policja wskazała winnego, jak o wszystkim i tak decyduje sąd. Od mandatu też się można odwołać i jak w sądzie wyjdzie, że masz rację, to policja się może cmoknąć.

Od mandatu nie można się odwołać - przyjęcie mandatu kończy tzw. postępowanie mandatowe i można się odwołać jedynie w przypadku błędów formalnych np. błędnego wskazania podstawy prawnej w mandacie, ale jest na to 7 dni i procedura "jest specyficzna". Żeby decydował sąd to po prostu należy odmówić przyjęcia mandatu.

Powrót do Odszkodowania komunikacyjne