Zarejestruj

Odszkodowanie z OC sprawcy

Odszkodowania za wypadki drogowe i kolizje na z udziałem samochodów, motocykli, pieszych z ubezpieczenia AC, OC, NNW. Jak wygląda wypłata odszkodowania z OC sprawcy? Rzeczoznawstwo samochodowe i szacowanie strat. Opinie i pomoc w rozwiązywaniu problemów ze zwrotem kosztów naprawy samochodu, leczenia, rehabilitacji.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Odszkodowanie z OC sprawcy

Postprzez Rozyczka » Śr wrz 19, 2012 7:02 am

Miałam kolizję na drodze. Sprawca wypadku ma zapłacić odszkodowanie. Jak wygląda taki proces?

Doradca reklama

Podpowiadam

Początkujący

Re: Odszkodowanie z OC sprawcy

Postprzez Milosz » Cz wrz 27, 2012 2:03 pm

Przede wszystkim musisz posiadać orzeczenie policyjne, o przebiegu całego wypadku. W następnej kolejności jeśli sprawca godzi się dokonać zapłaty kieruje wniosek do swego ubezpieczyciela, a ten wypłaca poszkodowanemu odszkodowanie ;)

pzu-torun.pl

Postprzez pzu-torun.pl » N paź 28, 2012 9:53 am

tak jest ...

Bywalec forum

Postprzez lex.assistance » Wt paź 30, 2012 8:45 am

Skierowanie roszczenia do sprawcy wydłuży postępowanie likwidacyjne. Szkodę lepiej zgłosić bezpośrednio do jego ubezpieczyciela. Jeżeli nie posiada Pan numeru polisy sprawcy, może Pan go ustalić poprzez stronę UFG po numerach rejestracyjnych pojazdu, bądź poprzez kontakt z policją jeżeli była wzywana na miejsce zdarzenia.

Pozdrawiam,
Agnieszka
tel.: 885 866 666

Początkujący

Postprzez Józef76Gdańsk » Wt mar 19, 2013 12:17 pm

Ciekawostką jest, że można wynająć auto zastępcze z OC sprawcy.
Mi się równierz przydażyła kolizja, a że mam nowe auto, to udałem się do autoryzowanego serwisu. Pracownik polecił mi wyporzyczalnię samochodów Dollar - zadzwoniłem do nich i umówiliśmy się w serwisie (otrzymałem auto zastępcze w momencie wstawienia mojego auta do serwisu). Panowie z wyporzyczalni załatwili za mnie wszystkie formalności i już po chwili mogłem wyjechać z serwisu nowym Fordem Focusem, za którego nic nie zapłaciłem :) Gdyby ktoś był zainteresowany zostawiam kontakt - 664 004 004.
Pozdrawiam Józef

Bywalec forum

Postprzez Andrzejek12 » Cz mar 21, 2013 6:44 pm

Józef76Gdańsk napisał(a):Ciekawostką jest, że można wynająć auto zastępcze z OC sprawcy.
Mi się równierz przydażyła kolizja, a że mam nowe auto, to udałem się do autoryzowanego serwisu. Pracownik polecił mi wyporzyczalnię samochodów Dollar - zadzwoniłem do nich i umówiliśmy się w serwisie (otrzymałem auto zastępcze w momencie wstawienia mojego auta do serwisu). Panowie z wyporzyczalni załatwili za mnie wszystkie formalności i już po chwili mogłem wyjechać z serwisu nowym Fordem Focusem, za którego nic nie zapłaciłem :) Gdyby ktoś był zainteresowany zostawiam kontakt - 664 004 004.
Pozdrawiam Józef

Czyżby reklama?

Początkujący

Postprzez jurek55 » Pt kwi 26, 2013 10:47 pm

Nie ujął bym tego reklamą a bardziej wyrazem chęci pomocy dla poszkodowanego, czy wszyscy muszą się doszukiwać drugiego dna?

Bywalec forum

Postprzez legisforte » Pn lis 25, 2013 9:36 pm

Witam,
w przypadku kolizji/wypadku trzeba wezwać policję (nie jest to obowiązkowe, ale bardzo ułatwia likwidację szkody). Jeśli policja nie została wezwana na miejsce zdarzenia, to należy obowiązkowo sporządzić tzw "oświadczenie o zdarzeniu", (wzór takiego oświadczenia jest łatwo dostępny w internecie i należy mieć go w samochodzie przynajmniej w dwóch egzemplarzach). Oświadczenie powinno zostać podpisane przez uczestników zdarzenia drogowego (kierowców). Na tej podstawie poszkodowany (dysponujący danymi sprawcy otrzymanymi od policji lub z oświadczenia), zgłasza szkodę w firmie ubezpieczeniowej, w której jest ubezpieczony sprawca.
Tak wygląda "standardowa" procedura, ale ponieważ nie mamy istotnych danych (czy była wezwana policja, czy poszkodowany dysponuje danymi sprawcy, czy są świadkowie, czy sprawca poczuwa się do winy/odpowiedzialności itd., to możliwych scenariuszy dochodzenia roszczenia może być bardzo wiele.

To jest ta łatwiejsza część zadania - dalej jest jeszcze trudniej, bo firma ubezpieczeniowa sprawcy może zaniżyć kosztorys naprawy uszkodzonego auta (99% przypadków) i tu dopiero się zaczyna ooooostra jaaaazda.
Pozdrawiam
Edward Wójcik
Legis Forte Sp. z o.o. - Kancelaria rzeczoznawczo-prawna
tel 503 600 007

Bywalec forum

Postprzez legisforte » Pn lis 25, 2013 9:45 pm

Milosz napisał(a):Przede wszystkim musisz posiadać orzeczenie policyjne, o przebiegu całego wypadku. W następnej kolejności jeśli sprawca godzi się dokonać zapłaty kieruje wniosek do swego ubezpieczyciela, a ten wypłaca poszkodowanemu odszkodowanie ;)

Milosz: znajdź sobie forum o np. zabawkach dla przedszkolaków i tam się udzielaj, bo tutaj nie zrobisz furory

Początkujący

Postprzez JustynaW » Wt paź 28, 2014 11:50 am

i jak? jak potoczyła się dalej ta sprawa?

Następna strona

Powrót do Odszkodowania komunikacyjne