Zarejestruj

Potrącenie rowerzysty samochodem.

Odszkodowania za wypadki drogowe i kolizje na z udziałem samochodów, motocykli, pieszych z ubezpieczenia AC, OC, NNW. Jak wygląda wypłata odszkodowania z OC sprawcy? Rzeczoznawstwo samochodowe i szacowanie strat. Opinie i pomoc w rozwiązywaniu problemów ze zwrotem kosztów naprawy samochodu, leczenia, rehabilitacji.
Początkujący
Posty: 1
Dołączył(a): Pn sty 29, 2018 10:31 am
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Potrącenie rowerzysty samochodem.

Postprzez Pyrcipyrci » Pn sty 29, 2018 10:52 am

Witam , mam następujący problem oraz pytanie. We wrześniu 2016 jadąc rowerem zostałem potrącony przez samochód. Wina kierowcy. Zostałem zabrany do szpitala
stwierdzono złamanie obojczyka lewego ( jestem leworęczny) i skierowano na operacje wstawienia Drutu Kirschnera, operacja odbyła się po kilku dniach. Po 4 dniowym pobycie w szpitalu wypisano mnie. Wynająłem prawnika, ze sprawcą poszedłem na mediacje zapłacił mi 2000zł zadośćuczynienia. Nastepnie firma ubezpieczniowa OC sprawcy wypłaciła mi 1900zł. Nie byłem zadowolony z kwoty więc z prawnikiem dalej staraliśmy się o większą kwotę.Sprawa miałą być rozwiązana poprzez sąd. Drut wyjęto mi 27 października 2017 roku. Od prawnika ani firmy OC nie było żadnej wiadomości, twardo czekałem na zakończenie leczenia. Po wyjęciu drutu skierowano mnie na rehablitacje, na którą aktualnie czekam. Po skończonej rehablitacji mam się udać do ortopedy który stwierdzi czy leczenie jest zakończone czy robimy coś dalej. Dziś rano zadzowonił do mnie prawnik i powiedział ze firma chce pójśc na ugode i wypłacić mi 10 tyś zł. Uważam, że to stanowczo za mało. Jakiej kwoty mogę żądać waszym zdaniem? Nigdzie nie mogę tego znaleźć, wiem, że każdy przypadek jest inny. Jeśli chodzi o obojczyk i powikłania to ruchomośc w stawie jest normalna, żadnej sztywności nie ma. Za to są bóle, przez które zostałem skierowany na rehablitacje. Obojczyk jest znacznie cofniety ( kwestia estetyczna). Oraz gdy byłem na rehablitacji kregosłupa ( spowodowanej siedzeniem przez ten cały czas) Rehablitant spytał czy mam zawroty głowy lub jakies problemy bóle. I własnie jest problem ze od kilku miesięcy posiadam zawroty głowy, bóle, lekkie ataki paniki, lekarze stwierdzili, że to może być nerwica. Ale rehablitant powiedział, że być może cofniety obojczyk uciska mi tętnice. Co może być powodem tych dolegliwości. Teraz czekam na rehabilitacje obojczyka i mi tam powiedzą co dalej. Możliwe, że bede musiał zrobic badanie tej tętnicy. I teraz pytanie jakiej kwoty mogę żądać za ten wypadek? Moim zdaniem 4 tyś które dostałem oraz 10 tyś które mi proponują to zdecydowanie za mało, za ten czas który wycierpiałem z tą reką. Przeszedłem dwie operacje, przytyłem 20kg. Czy rozwiązujac sprawe przez sąd jest szansa na wiecej?

Doradca reklama
 
Posty: 344
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 9:29 am

Podpowiadam

Bywalec forum
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): Cz sie 06, 2015 9:49 am
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 4 razy

Re: Potrącenie rowerzysty samochodem.

Postprzez OdszkodowaniaPCO » Wt sty 30, 2018 7:50 am

Z całą pewnością pozytywne decyzja sądu będzie korzystniejsza niż samodzielna walka z ubezpieczycielem. Trzeba jednak pamiętać, że nigdy nie ma gwarancji sukcesu a sprawa sądowa wiąże się z kosztami (np. opinie biegłych lekarzy sądowych, procent wartości przedmiotu sporu, usługi profesjonalnego pełnomocnika).

Jeżeli nie zbliża się termin przedawnienia, nie ma przymusu by zawierać jakąkolwiek ugodę, tym bardziej w sytuacji gdy nie są znane ostateczne następstwa Wypadku. Należy mieć na względzie, że niezależnie od tego, czy decyzję podejmuje sam ubezpieczyciel czy jednak już sąd najistotniejsze jest to, co już nastąpiło - zdiagnozowane następstwa a nie to, co być może okaże się w wyniku kolejnych badań. Kwota ugody z zasady powinna obejmować dalsze następstwa doznanego urazu, w praktyce jednak nigdy nie uzyska się wysokiej kwoty z tytułu czegoś, co może nastąpić ale wcale nie musi i ubezpieczyciel z pewnością wykorzysta fakt braku dokumentacji potwierdzającej inne następstwa urazu. W przypadku sprawy w sądzie, istnieje możliwość ustalenia odpowiedzialności na przyszłość. W takiej sytuacji do sprawy można powrócić gdy okaże się, że pojawiły się dalsze następstwa, nie ujęte w dotychczasowym postępowaniu i wówczas można liczyć na dopłatę do przyznanego świadczenia. Kwestia zasadności dotychczasowej kwoty jest dyskusyjna - jak wskazano każdy przypadek jest inny i do prawidłowej oceny wymagana jest solidna analiza całości dokumentacji akt sprawy, sytuacja osobista poszkodowanego, poniesione straty i wydatki, utracony dochód, walory estetyczne a nawet to, z jakim ubezpieczycielem ma się do czynienia.

Niemniej jednak faktem jest, że w razie dalszych następstw urazu, chociażby w postaci ucisku na tętnice powinno nastąpić zwiększenie przyznanej dotychczas kwoty ale by była na to szansa, niezbędne będzie posiadanie stwierdzającej ten fakt dokumentacji medycznej.

Początkujący
Posty: 8
Dołączył(a): Pn lis 20, 2017 9:28 am
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: Potrącenie rowerzysty samochodem.

Postprzez MonikkaD76 » Cz lut 01, 2018 12:00 pm

Na pewno za twoje cierpienia przez ten cały czas, za twoje poważne obrażenia, które przecież nie wiadomo czy wrócą do sprawności z przed wypadku. Bo nie wiadomo jak to się odbije na twojej przyszłości. Do tego powinni Ci zwrócić koszty leczenia, koszty dojazdów do placówek medycznych. Wszystko przecież kosztuje. Dlatego twoje odszkodowanie i zadośćuczynienie i ogółem suma wszystkich roszczeń powinna być znacząco wyższa. To wszystko twoje prawo i to Ci się należy. O podobnym przypadku przeczytałam tu
https://mediatorexpert.pl/nasze-sprawy/odszkodowanie-dla-rowerzysty-podwojenie-odszkodowania-po-interwencji-mediatora

Początkujący
Posty: 26
Dołączył(a): Śr lut 07, 2018 11:51 am
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: Potrącenie rowerzysty samochodem.

Postprzez amaliaa » Śr lut 14, 2018 8:29 am

Moim zdaniem warto walczyć. To są śmieszne pieniądze...

Bywalec forum
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): Cz lis 23, 2017 9:34 am
Lokalizacja: Płock
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 1 razy

Re: Potrącenie rowerzysty samochodem.

Postprzez versus » Śr lut 14, 2018 10:17 am

Pyrcipyrci: każda sprawa jest inna. Ciężko jest weryfikować wysokość roszczeń na forum. Musisz brać również pod rozwagę, że na forach są spamerzy (masz wyżej przykłady).

Masz prawnika, który powinien Tobie doradzić. Nie wiem kto nim jest, czy to radca prawny, adwokat, etc. Czy pracuje dla normalnej kancelarii, czy jakiejś dużej sieciówki, której zależy bardziej na ilości spraw, a nie ich jakości.

W każdym bądź razie, jeżeli uważasz, że prawnik źle prowadzi Twoją sprawę, zawsze możesz wypowiedzieć pełnomocnictwo i rozwiązać umowę a sprawę skonsultować z kimś innym.

Z reguły sądy zasądzają znacznie więcej niż ubezpieczyciel chce wypłacić w drodze ugody. Jeżeli prawnik namawia Ciebie na jej zaakceptowanie, to coś jest nie tak. On powinien wskazać Tobie plusy i minusy takiego zakończenia sprawy. Z całą pewnością powinien oszacować wysokość roszczeń, jakie możesz wygrać na drodze sądowej i wskazać koszty, jakie wiążą się z ewentualną przegraną.

p.s. nie słuchaj ludzi, którzy na forum (bez zapoznania się ze sprawą) napiszą, że powinieneś otrzymać xxx. kwotę. Jest to niczym nie poparte...

Początkujący
Posty: 3
Dołączył(a): Pt mar 16, 2018 5:58 pm
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: Potrącenie rowerzysty samochodem.

Postprzez tomasz123456789 » Pt mar 16, 2018 5:59 pm

Polecam Legal Libre Pani Sylwia tel. 886186115

Powrót do Odszkodowania komunikacyjne 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników