Zarejestruj

Rehabilitacja po wypadku- kto będzie płacił?

Odszkodowania za wypadki drogowe i kolizje na z udziałem samochodów, motocykli, pieszych z ubezpieczenia AC, OC, NNW. Jak wygląda wypłata odszkodowania z OC sprawcy? Rzeczoznawstwo samochodowe i szacowanie strat. Opinie i pomoc w rozwiązywaniu problemów ze zwrotem kosztów naprawy samochodu, leczenia, rehabilitacji.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Rehabilitacja po wypadku- kto będzie płacił?

Postprzez Maniek » N lis 18, 2012 10:43 pm

Moja córka w wyniku wypadku drogowego,gdzie została potrącona jako pieszy miała uszkodzony kręgosłup i problemy z poruszaniem sie. Teraz przed nią kosztowna rehabilitacja. Jak ubiegać się o pokrycie kosztów rehabilitacji przez sprawcę? Czy jest to wliczone w koszty ubezpieczenia samochodu?

Początkujący

Re: Rehabilitacja po wypadku- kto będzie płacił?

Postprzez lex.assistance » Pn lis 19, 2012 12:39 pm

Witam,

Czy zgłosili Państwo szkodę do ubezpieczyciela sprawcy? Jeżeli nie, od tego należy zacząć. Ubezpieczyciel poza wypłatą zadośćuczynienia za doznany ból i cierpienie, winien jest pokryć m.in. wszelkie uzasadnione koszty leczenia.
Napisał Pan, że rehabilitacja będzie kosztowna, oznacza to, że zamierzacie Państwo skorzystać z usług prywatnej placówki medycznej? W takim przypadku dodatkowo trzeba będzie wykazać niemożność załatwienia sprawy w ramach NFZ (np. odległość wolnych terminów, wskazania do niezwłocznego rozpoczęcia rehabilitacji).

Pozdrawiam,
Agnieszka
Pozdrawiam,

Agnieszka Bieńkuńska
LEX Assistance sp. z o.o.
tel.: 604 783 966, e-mail: lex.assistance@vp.pl
www.lex-assistance.pl

Bywalec forum

Postprzez zuzanna17 » Śr paź 23, 2013 2:58 pm

Moim skromnym zdaniem wystarczy zgłosić szkodę do ubezpieczyciela i powinno nastąpić rozpatrzenie wniosku, a następnie wypłata odszkodowania.

Początkujący

Postprzez brzydka » Cz gru 12, 2013 10:45 pm

witaj .zacznijmy od tego ze twoja corka za takie obrazenia powinna otrzymac wysokie odszkodowanie plus zwrot kosztow poniesionych na leczenie w tym koszty rehabilitacji jestem gotowa ci w tym pomoc chodzi tu o odszkodowanie bardzo naprawde bardzo wysokie chetnie ci pomoge podaj mi swoje namiary

Bywalec forum

Postprzez AnLex » Cz sty 02, 2014 4:14 pm

Maniek napisał(a):Moja córka w wyniku wypadku drogowego,gdzie została potrącona jako pieszy miała uszkodzony kręgosłup i problemy z poruszaniem sie. Teraz przed nią kosztowna rehabilitacja. Jak ubiegać się o pokrycie kosztów rehabilitacji przez sprawcę? Czy jest to wliczone w koszty ubezpieczenia samochodu?

Jeśli leczenie / rehabilitacja będą długotrwałe, to może Pan rozliczać koszty na podstawie faktur lub wystąpić o rentę na zwiększone potrzeby, która będzie obejmować ten cel.

W przypadku pytań proszę o kontakt.
Kancelaria Prawno - Odszkodowawcza AnLex

www.kancelariaanlex.pl

tel. 721 401 000 lub 22 613 33 72

Początkujący

Postprzez Kamil24 » Wt sty 07, 2014 6:22 pm

Przede wszystkim trzeba zgłosić sprawę do ubezpieczyciela! Byłem w podobnej sytuacji i pomógł mi Pan Piotr Warawko, który jest niezależnym przedstawicielem firmy "DRB Centrum Odszkodowań".

Powrót do Odszkodowania komunikacyjne