Zarejestruj

Zaniżony kosztorys naprawy z OC sprawcy

Odszkodowania za wypadki drogowe i kolizje na z udziałem samochodów, motocykli, pieszych z ubezpieczenia AC, OC, NNW. Jak wygląda wypłata odszkodowania z OC sprawcy? Rzeczoznawstwo samochodowe i szacowanie strat. Opinie i pomoc w rozwiązywaniu problemów ze zwrotem kosztów naprawy samochodu, leczenia, rehabilitacji.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Zaniżony kosztorys naprawy z OC sprawcy

Postprzez boniunio » Wt cze 18, 2013 9:25 am

Witam. Mam problem ponieważ w marcu tego roku TIR cofając uszkodził naczepą zaparkowany mój samochód Peugeot 206 2001 r i odjechał. Całe szczęście był świadek zdarzenia oraz wszystko zarejestrował monitoring miejski więc ze znalezieniem sprawcy niebyło problemu tylko że uchylał się od stawienia na komende w celu złożenia zeznań no ale wkońcu policja go dorwała i przyjął mandat. Dostałem numer polisy i pojechałem do jego ubezpieczalni INTER RISK. Po dwóch dniach dostałem kosztorys naprawy i mam do wymiany tylny lewy błotnik, przesłone zderzaka i zderzak do lakierowania i za to wszystko policzyli mi tylko 50% wartości części i w dodatku błotnik lewy nie orginalny tylko zamiennik firmy POLCAR. Czy porawnie sporządzili kosztorys czy próbują mnie orżnąć? Pytam się bo to moje pierwsze zdarzenie drogowe i niechce wyjść na tym jak zabłocki na mydle :D
A to cały kosztorys:
1. Obrazek

2. Obrazek

z góry dziękuje za pomoc

Doradca reklama

Podpowiadam

Początkujący

Re: Zaniżony kosztorys naprawy z OC sprawcy

Postprzez Maciek_www » Wt cze 18, 2013 1:40 pm

Zorientuj się czy ktoś Ci naprawi auto za kwotę z kosztorysu.

1) firma ubezpieczeniowa nie powinna uśredniać stawek za roboczogodzinę dla regionu tylko powinna zastosować stawkę jaką życzy sobie warsztat, w którym auto będziesz naprawiał
2) generalna zasada jest taka, że auto po naprawie nie powinno być więcej warte niż przed naprawą. Amortyzację można stosować tylko jeśli po naprawie auto wzrośnie na wartości. Ewentualne pomniejszenie odszkodowania może dotyczyć kwoty o którą wartość pojazdu wzrosła.
3) masz prawo ubiegać się o utratę wartości handlowej samochodu

Tak stanowiły Sądy

Bywalec forum

Postprzez legisforte » Pn lis 25, 2013 11:38 pm

Witam,
1. Kosztorys w Eurotax nie bazuje na technologii naprawy producenta samochodu tylko na wiedzy "eksperckiej" kosztorysanta i jest zaniżony (zamienniki, potrącenia również na lakierowanie - zakładam, że Twój samochód nie był wcześniej naprawiany, czyli na uszkodzonych elementach nie ma widocznej szpachli lub innego koloru lakieru pod spodem itp)
2. Aby nie dać się o szukać to proponowałbym:
- wykonać niezależna wycenę (na oryginałach, bez potrąceń urealnień itd - przysługują Ci)
- odwołać się od zaniżonej wyceny (pismo wraz z niezależnym kosztorysem wysłać do firmy ubezpieczeniowej)

W zależności od tego jak postąpi firma ubezpieczeniowa możliwych scenariuszy dalszego postępowania jest kilka, i nie ma sensu pisać co by było gdyby...

Chętnie doradzę Ci co robić, gdybyś miał problem polecam się
Pozdrawiam

Początkujący

Postprzez hampot » Wt lip 25, 2017 3:02 pm

Co ciekawe - kiedy ja próbowałem wyciągnąć większe pieniądze z polisy, to miałem odpowiedź odmowną. Kiedy z odpowiednimi papierami w moim imieniu zgłosiło się Unique Service Partner, to wyciągnęli o prawie połowę wyższą sumę. Mam wrażenie, że po prostu jeśli widzą, że coś zdziałać próbuje osoba, która nie ma pojęcia, to olewają temat. Pewnie mało kto decyduje się na sąd.

Początkujący

Postprzez BlackRose » Pt lip 28, 2017 11:46 am

To się często zdarza, ubezpieczyciele lubią nie wypłacać należnej kwoty. Dlatego dobrze zgłosić sprawę do dobrego prawnika.

Początkujący

Postprzez Tdpomoc » Pn mar 12, 2018 8:27 pm

Witam.

Chętnie pomogę merytorycznie jak i praktycznie.
Zajmuję się branżą odszkodowawczą od niedawna, ale staram się nie zostawiać klientów bez odpowiedzi.
Odpowiem na pytania. Bezpłatnie sprawdzę czy kosztorys wystawiony przez T.U. nie jest zaniżony.
W ofercie, auta zastępcze, tej samej klasy, opłacane z OC sprawcy, podstawiane pod dom klienta.

Dudek Tomasz

odszkodowaniapodkarpackie@plusnet.pl
tel. 792 180 295

Bywalec forum

Postprzez versus » Wt mar 13, 2018 10:46 am

Ta sprawa jest prawie sprzed 5 lat :lol:

Powrót do Odszkodowania komunikacyjne