Zarejestruj

Co sądzicie na temat III filara?

Dyskusje na temat OFE czyli Otwartych Funduszy Emerytalnych. Notowania jednostek oraz rankingi.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Co sądzicie na temat III filara?

Postprzez różyczka » Pt kwi 19, 2013 2:43 pm

Jakie sa wasze opinie na temat III filara? Czy warto w to inwestować? Bo z tego co słysze to wszyscy maja raczej negatywne opinie. Jakie są wasze?

Początkujący

Re: Co sądzicie na temat III filara?

Postprzez olka25 » Wt kwi 23, 2013 11:55 am

Ja słyszałam same negatywne opinie, bo jest wiele wymogów i nie zawsze chcą wypłacać pieniądze jeżeli nie spełni się okreslonych warunkow. Ponadto składki trzeba odprowadzać przez chyba 10 lat cały czas. Raczej nie polecają ludzie tego, lepiej podobno lokate w banku sobie założyc gdzie pieniądze można wypłacić kiedy się chce.

Początkujący

Postprzez Agatka » Wt kwi 30, 2013 10:42 am

No podobnie uważam, chyba III filar to nie jest zbyt dobry wybór. Można popytać w firmach ubezpieczeniowych jaki warunki proponują. I wtedy pomyśleć, ale też jestem raczej negatywna

Początkujący

Postprzez Selen30 » Wt cze 25, 2013 4:45 pm

Z tego co wiem z lokaty nie da się wypłacić pieniędzy kiedy się chce. Co do 3 filara, nie słyszałem nikogo kto by polecał. Wszyscy ostro krytykują, możliwe że właśnie ze względu na wysokie wymagania.

Początkujący

Postprzez iwona877 » Pn sie 12, 2013 9:09 am

Ja właśnie zastanawiam się nad III filarem, bo słyszałam parę negatywnych opinii, ale większość z kolei pozytywnych. Wymagania są niektóre może rzeczywiście wysokie, jednak uważam, że się opłaca. Warto porozmawiać o tym z doradcą, który znajdzie dobre rozwiązanie dla nas. Ja co prawda jeszcze się nie zdecydowałam, ale mam już wybrane IKE.

Początkujący

Postprzez ante-k67 » Pn sie 12, 2013 9:18 am

Z lokatami jest tak, ze dopiero po pewnym czasie możemy mieć możliwość wybrania pieniędzy. Wszystko jednak i tak zależy od tego jaką lokatę wybierzemy i na jaki okres oszczędzania. A co do III filara to ja słyszałem także pozytywne opinie na tą możliwość oszczędzania na emeryturę. Każdy musi znaleźć coś dla siebie.

Początkujący

Postprzez kornel » Śr lis 27, 2013 10:40 am

Ja na temat III filara słyszalem dość dobre opinie. Raczej z samego ZUS i II filara nie ma co liczyć na kokosy na staroiść. Być może negatywne opinie biorą się ze źle dobranego towarzystwa. Ja korzystałem z pomocy doradców w Open Finance i nie narzekam. Po 200 zł miesięcznie odkładam sobie na emeryturkę.

Początkujący

Postprzez mariusz1981 » Cz lis 28, 2013 10:18 am

Jestem ubezpieczony w 3 filarze w PZU. Jak widzę co ZUS wyrabia z naszymi pieniędzmi to na godziwą emeryturę z tej instytucji raczej nie liczę. Póki co jestem zadowolony z pomnażania moich pieniędzy przez PZU. Na pewno dużo lepiej im to wychodzi niż ZUSowi.

Początkujący

Postprzez deldel » Pt sie 26, 2016 1:38 pm

Ja dla mnie tylko zlotatarcza.com. :)

Powrót do OFE