Zarejestruj

Aneks - w jaki sposób naliczać różnicę w kwocie polisy

Dyskusje ogólne o ubezpieczeniach, odszkodowaniach, wypadkach. Pomoc i porady na tematy nie pasujące do innych działów na Forum-Ubezpieczenie.pl.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Aneks - w jaki sposób naliczać różnicę w kwocie polisy

Postprzez Kacper » Wt kwi 28, 2015 3:47 pm

Zaczynam pracę jako OWCA. Jest to mój 1 aneks do polisy dlatego proszę o radę. Polisa zawarta w lutym 2018 na okres roku. W kwietniu 2018 roku ubezpieczający zmienia rodzaj specjalności zawodowej. Ze względu na różnicę w składce dotyczącej nowej specjalności w stosunku do poprzedniej mam pytanie:
- Czy wystawiając aneks do polisy, z uwzględnieniem nowej specjalności i nowej składki z tego tytułu, wystawiony aneks może działać wstecz? Czyli po prostu odejmuję kwotę starej składki od nowo naliczonej i tą wartość powinien dopłacić ubezpieczający?
- Czy inaczej: ważność aneksu powstaje w dniu jego sporządzenia i wówczas dopłatę za zgłoszenie nowej specjalności naliczam od dnia sporządzenia aneksu?
- Czy inaczej: ubezpieczający informuje o dacie zmiany specjalności i dopłatę składki naliczam od tej daty? (niezależnie od faktu, iż aneks zostaje sporządzony w terminie późniejszym)?
Jest to dla mnie istotne ponieważ wiąże się z wysokością dopłaty klienta do polisy.
Z góry dziękuję za odpowiedź

Bywalec forum
Podziękował : 0 razy

Re: Aneks - w jaki sposób naliczać różnicę w kwocie polisy

Postprzez Szyduczynski » Wt paź 18, 2016 9:30 am

Wiem, że po czasie, ale może komuś się na przyszłość przyda. Aneks obowiązuje od dnia następnego po wystawieniu do końca trwania polisy, np.:
Polisa od 01.01.2016 do 31.12.2016, aneks wystawiony 05.05.2016, obowiązuje od 06.05.2016 do 31.12.2016. Najlepiej zadzwonić na infolinię ubezpieczyciela, u którego jesteś OWCĄ, albo zapytac swojego agenta.

Powrót do Ogólnie o ubezpieczeniach