Zarejestruj

Bardzo ważne pytanie.

Dyskusje ogólne o ubezpieczeniach, odszkodowaniach, wypadkach. Pomoc i porady na tematy nie pasujące do innych działów na Forum-Ubezpieczenie.pl.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Bardzo ważne pytanie.

Postprzez shadowmaster » So gru 17, 2016 10:48 am

Witam, jakoś półtora miesiąca temu zakupiłem samochód, z polisą OC ważną do sierpnia 2017r. Kiedy udałem się do mojego ubezpieczyciela (TUW), zostałem poinformowany, że aby przyjąć to OC i z niego korzystać, musiałbym dopłacić 3000zł.(Dodam, że jestem świeżym kierowcą, mam 18 lat i prawko od dwóch miesięcy). Teraz pytanie, czy lepiej wypowiedzieć tą umowę i znaleźć coś tańszego dla mnie, czy po prostu jeździć na tych starych tablicach rejestracyjnych z ważnym ubezpieczeniem, a umowę wypowiedzieć miesiąc przed kończącym się OC? Czy byłaby możliwość, abym otrzymał karę do zapłaty, za to, że nie zgłosiłem tego ubezpieczycielowi? I dopiero przed końcem OC go poinformowalem o tym?
Jeszcze jedno pytanie, czy podczas wypowiedzenja umowy musze pokazac ubezpieczycielowi umowę kupna/sprzedaży samochodu?
Z góry dziękuję za odpowiedź :(

Doradca
Podziękował : 2 razy

Re: Bardzo ważne pytanie.

Postprzez Ubea » Wt gru 20, 2016 8:56 am

Kupując auto, masz prawo korzystać z OC poprzedniego właściciela. Jednak ubezpieczyciel także ma swoje prawo: prawo do rekalkulacji składki i właśnie to się tutaj stało.

Wypowiedzenie umowy miesiąc przed wygaśnięciem OC nic nie pomoże: ubezpieczyciel i tak przyśle wezwanie do dopłaty składki za okres, kiedy korzystałeś z OC poprzedniego właściciela.

Najlepiej wejdź na nasz kalkulator (link w podpisie) i zobacz, jaką ofertę mają dla Ciebie inne towarzystwa. Jeśli znajdziesz coś lepszego, wypowiedz obecną umowę i wykup nową polisę. Pamiętaj, że jednak i tak będziesz musiał dopłacić ubezpieczycielowi za te półtora miesiąca.

Powrót do Ogólnie o ubezpieczeniach