Zarejestruj

Czy po wypłacie odszkodowania przez ubezpieczyciela jestem zmuszony wynająć firmie ?

Dyskusje ogólne o ubezpieczeniach, odszkodowaniach, wypadkach. Pomoc i porady na tematy nie pasujące do innych działów na Forum-Ubezpieczenie.pl.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Czy po wypłacie odszkodowania przez ubezpieczyciela jestem zmuszony wynająć firmie ?

Postprzez TomaszZK » Śr wrz 05, 2018 10:49 am

Witam,
Czy po wypłacie odszkodowania przez ubezpieczyciela jestem zmuszony wynająć firmie która mi wystawi rachunek za np pomalowanie lokalu.
Czy mogę to zrobić sam?
Jak to wygląda kiedy będę zgłaszał kolejne szkodę "zalanie przez sąsiada"

Zasłużony
Podziękował : 0 razy

Re: Czy po wypłacie odszkodowania przez ubezpieczyciela jestem zmuszony wynająć firmie ?

Postprzez AWUBEZPIECZENIADG » Wt wrz 11, 2018 10:51 am

Witam. Jeżeli kwota wypłacona przez Towarzystwo jest dla Pana satysfakcjonująca, to dobrze. Nie ma żadnego wymogu przedstawiania rachunku za naprawienie szkody. Może Pan dokonać tego sam, albo nawet w ogóle nie malować lokalu jeśli ma Pan taką ochotę. Natomiast, jeśli okazałoby się, że kwota odszkodowania byłaby dla Pana nie do zaakceptowania, ponieważ był Pan zmuszony faktycznie wynająć taką firmę (np. ze względu na stan zdrowia), to na podstawie faktury może Pan wnioskować do Ubezpieczyciela o zwrot faktycznie poniesionych kosztów, oczywiście jeżeli nie przekraczają one kwoty z sumy ubezpieczenia podanej w ogólnych warunkach zawartego przez Pana ubezpieczenia. Pozdrawiam i w razie pytań służę pomocą.

Powrót do Ogólnie o ubezpieczeniach