Zarejestruj

Otwarcie multiagencji

Dyskusje ogólne o ubezpieczeniach, odszkodowaniach, wypadkach. Pomoc i porady na tematy nie pasujące do innych działów na Forum-Ubezpieczenie.pl.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Otwarcie multiagencji

Postprzez farow » Cz cze 07, 2018 9:46 am

Witam,

mam zamiar do prowadzonego zajęcia dołożyć multiagencję ubezpieczeniową i ewentualnie
pokrewne usługi. Dysponuję lokalem przy przelotowej drodze, z parkingiem, dużym miejscem na reklamę. W najbliższej okolicy nie mam konkurencji.

Moje doświadczenie w ubezpieczeniach jest jednak dość znikome. Szukam podpowiedzi czy lepiej samodzielnie podpisywać umowy z poszczególnymi towarzystwami, czy jedną z multiagencją. Kogo ewentualnie z rejonu Górnego Śląska możecie polecić do współpracy?

Jak wyglądają sprawy ze szkoleniami i egzaminami?! Ile czasu potrzeba na załatwienie wszystkiego, jak często odbywają się egzaminy itp.

Z góry dziekuję za wszelką pomoc!

Początkujący
Podziękował : 0 razy

Re: Otwarcie multiagencji

Postprzez AWUBEZPIECZENIADG » Wt cze 12, 2018 10:59 am

Witam. Dobrze usytuowany lokal, to połowa sukcesu, dobrze również, że nie ma w pobliżu konkurencji. Natomiast ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że konkurencja na rynku jest naprawdę duża i w pierwszych 2 latach buduje się dopiero bazę klientów. Myślę, że w tej branży wbrew pozorom wielu klientów pozyskuje się tzw. pocztą pantoflową, a do tego trzeba na wysokim poziomie obsługiwać swoich klientów, aby zechcieli nas polecać. Jeśli chodzi o wiedzę, to wszystko można opanować, jeżeli mamy do tego chęci. Ja również nie miałam żadnej wiedzy odnośnie ubezpieczeń, ponieważ założyłam swoją multiagencję, po urodzeniu drugiego dziecka, wiedząc jedno, że nie chcę wracać do pracy w korporacji. Wszystko można więc opanować jeśli mamy motywację i plan działania. Ja osobiście współpracuję z multiagencją z której jestem bardzo zadowolona ze względu na dużą elastyczność i możliwość pracy pod własnym szyldem, co nie wszyscy oferują. Z tego co się orientuję, to obecnie prowizja bezpośrednio wypłacana przez Towarzystwo i multiagencję jest na podobnym poziomie. Natomiast multiagencja z którą współpracuję pomaga mi od początku naprawdę w wielu kwestiach organizacyjnych. Ale zanim podpisałam umowę o współpracy, odbyłam kilka spotkań oraz przeczytałam kilka umów i niektóre przerażały mnie ze względu na zasady i wymagania, które były zbliżone do pracy w Korporacji, trzeba więc uważać, aby potem nie żałować. Polecam więc dobrze przemyśleć i jeśli się zdecydujemy, to brać się do działania, ponieważ od założenia firmy, do uzyskania większości uprawnień mija jakieś 2 miesiące. Życzę powodzenia.

Powrót do Ogólnie o ubezpieczeniach