Zarejestruj

Nie wypowiedziałem OC...

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Nie wypowiedziałem OC...

Postprzez okm000 » Pn gru 04, 2017 8:04 pm

Witam, mam problem.
W listopadzie zeszłego roku sprzedałem samochód z ważną polisą OC do marca 2017, lecz nie wiedziałem, że trzeba wypowiedzieć umowę OC. Samochód w grudniu 2016 został wyrejestrowany i skreślony z ewidencji na moje nazwisko. W listopadzie 2017 przyszło pismo od windykatora, że muszę zapłacić składkę OC za nastepny rok choc tego pojazdu nie posiadam od listopada ubiegłego roku. Czy muszę zapłacić składkę na cały nastepny rok czy do daty wypowiedzenia umowy ponieważ nie posiadam tego pojazdu a do końca nastepnego roku trwania umowy jest 4 miesiące. Czy w ogóle muszę to zapłacić? Bardzo proszę o odpowiedź, z góry dziękuję.

Doradca reklama

Podpowiadam

Początkujący

Re: Nie wypowiedziałem OC...

Postprzez Andrzej7011 » Wt gru 05, 2017 6:33 pm

Moim zdaniem powinieneś to napisać do tego towarzystwa. Poinformuj jakie są fakty, a w związku z tym, że nie posiadałeś samochodu, nie miałeś obowiązku płacić za polisę OC.
Ponadto, wnioskuj o zwrot składki za okres który opłaciłeś a samochodu już nie miałeś.
Daj znać jak się zakończyło.

Początkujący

Re: Nie wypowiedziałem OC...

Postprzez Kogut88 » N sty 07, 2018 11:56 am

Po sprzedaży pojazdu nie wypowiada się OC, ponieważ zgodnie z prawem, ubezpieczenie przechodzi na nabywce. W tej sytuacji powinieneś poinformować Ubezpieczyciela, że doszło do przeniesienia własności.

OC samochodu po sprzedaży trwa do końca okresu wskazanego na polisie, ale nie wznawia się automatycznie.

W Twoim przypadku trzeba przesłać papier do windykatora (np skan umowy kupna-sprzedaży) żeby anulowali tę automatycznie wznowioną polisę.

Powrót do Ubezpieczenie OC