Zarejestruj

byle nie Warta HDI!

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

byle nie Warta HDI!

Postprzez mixer » Wt sty 02, 2018 7:32 pm

Straciłam auto w niezawinionym wypadku, ponieważ ubezpieczyciel sprawczyni, Warta HDI uznał szkodę całkowitą i wycenił mój samochód poniżej kosztów zakupu podobnego auta. Firma jest cyniczna, nastawiona na spławienie osoby poszkodowanej jak najmniejszym kosztem.
Prowadzę w tej sprawie korespondencję z Warta HDI od września 2017 r.

Doradca reklama

Podpowiadam

Bywalec forum

Re: byle nie Warta HDI!

Postprzez versus » Pn sty 08, 2018 8:41 am

mixer napisał(a):Straciłam auto w niezawinionym wypadku, ponieważ ubezpieczyciel sprawczyni, Warta HDI uznał szkodę całkowitą i wycenił mój samochód poniżej kosztów zakupu podobnego auta. Firma jest cyniczna, nastawiona na spławienie osoby poszkodowanej jak najmniejszym kosztem.
Prowadzę w tej sprawie korespondencję z Warta HDI od września 2017 r.

Tak postępuje nie tylko HDI - niestety :evil:

Początkujący

Postprzez kokoon » Pn sty 08, 2018 6:03 pm

Wy macie taki problem a ja zgoła odmienny ale też warta hdi bo takie oc miał sprawca.
Wybrałam naprawę bezgotówkową a teraz się dowiedziałem ile przyznano odszkodowania oczywiście na konto warsztatu. Mało tego warsztat i tak nie zadowoli się tą kwotą i przedstawi swoją wycenę. Ja uważam to za niezłą sumę za którą mógłbym sam spokojnie naprawić auto i jeszcze by zostało.Teraz żałuję wybranej formy ale właściciel warsztatu twierdzi, że gdybym wybrał od razu formę kosztorysu to tyle by nie było. Stwierdził także, że nie ma problemu i mogę cofnąć pełnomocnictwo ale na pewno ubezpieczyciel zmieni wtedy wyliczenia. Nie jestem pewien czy to tylko tylko taka mowa abym nie zabrał pojazdu.

Doradca
Podziękował : 2 razy

Postprzez Ubea » Wt sty 09, 2018 9:51 am

kokoon napisał(a):Teraz żałuję wybranej formy ale właściciel warsztatu twierdzi, że gdybym wybrał od razu formę kosztorysu to tyle by nie było. Stwierdził także, że nie ma problemu i mogę cofnąć pełnomocnictwo ale na pewno ubezpieczyciel zmieni wtedy wyliczenia. Nie jestem pewien czy to tylko tylko taka mowa abym nie zabrał pojazdu.

Niestety, faktycznie jest tak, że ubezpieczyciele zwykle dają mniejsze odszkodowanie w przypadku rozliczenia gotówkowego. Po otrzymaniu propozycji odszkodowania można jednak spróbować powalczyć o jego zwiększenie (tylko trzeba przestawić konkretne argumenty, by mieć szansę). Pytanie, czy bardziej zależy Ci na naprawie auta czy na otrzymaniu gotówki. Jeśli to pierwsze, to forma bezgotówkowa jest bezpieczniejsza.

Bywalec forum

Postprzez versus » Pt sty 12, 2018 10:00 am

kokoon napisał(a):Wy macie taki problem a ja zgoła odmienny ale też warta hdi bo takie oc miał sprawca.
Wybrałam naprawę bezgotówkową a teraz się dowiedziałem ile przyznano odszkodowania oczywiście na konto warsztatu. Mało tego warsztat i tak nie zadowoli się tą kwotą i przedstawi swoją wycenę. Ja uważam to za niezłą sumę za którą mógłbym sam spokojnie naprawić auto i jeszcze by zostało.Teraz żałuję wybranej formy ale właściciel warsztatu twierdzi, że gdybym wybrał od razu formę kosztorysu to tyle by nie było. Stwierdził także, że nie ma problemu i mogę cofnąć pełnomocnictwo ale na pewno ubezpieczyciel zmieni wtedy wyliczenia. Nie jestem pewien czy to tylko tylko taka mowa abym nie zabrał pojazdu.

Popieram Ubea. Dodam tylko, że bez dokumentowania kosztów naprawy możesz uzyskać wyższą kwotę jedynie na drodze sądowej. W tym przypadku ubezpieczyciel wypłaca Tobie odszkodowanie na podstawie swojego kosztorysu (stawki za rbg rzędu 50-60 zł. max 80 zł., najtańsze zamienniki, etc.). Ty na podstawie wyceny niezależnego rzeczoznawcy (stawki za rbg rynkowe, części oryginalne lub o jakości porównywalnej - w zależności od stanu pojazdu) kierujesz sprawę do sądu. Masz dużą szanse na wygraną, ale tylko w sądzie, gdyż dobrowolnie ubezpieczyciel Tobie raczej nic nie dopłaci.

Początkujący

Postprzez Agregatka » Pn lut 05, 2018 12:41 pm

Mam dwa ubezpieczenia w warcie i nigdy nie miałam z nimi problemów... Ale wiadomo, różnie to bywa...

Początkujący

Postprzez Agregatka » Pn lut 12, 2018 7:13 am

A jaka była to firma ubezpieczeniowa? I ile Ci wypłacili?

Bywalec forum

Postprzez versus » Pn lut 12, 2018 9:26 am

Dawid123456oc to spamer :evil:

Powrót do Ubezpieczenie OC