Zarejestruj

Zadośćuczynienie

Odszkodowania za wypadki drogowe i kolizje na z udziałem samochodów, motocykli, pieszych z ubezpieczenia AC, OC, NNW. Jak wygląda wypłata odszkodowania z OC sprawcy? Rzeczoznawstwo samochodowe i szacowanie strat. Opinie i pomoc w rozwiązywaniu problemów ze zwrotem kosztów naprawy samochodu, leczenia, rehabilitacji.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Zadośćuczynienie

Postprzez Justa81 » Pn cze 11, 2018 4:57 pm

Witam, opisze najkrócej jak się da moją sytuację. 8 grudnia 2017r dla męża na czołówkę wyjechał pewien pan, mąż uderzył czołowo w drzewo, jakoś wysiadł z auta, wtedy jeszcze twierdził że nie potrzebuję pomocy medycznej. Sprawca nawt się nie zatrzymał. Przyjechała policja i straż pożarna. Auto nadawało sie do kasacji i tak tez zrobiliśmy. Zostały tylko zdjęcia z wypadku i 2 świadków. Na koniec stycznia 2018 r dostaliśmy zawiadomienie z policji ze znalezli sprawce, że nie posiada oc i sprawa została skierowana do sądu. Potem cisza. Dopiero w kwietniu sami odebralismy wyrok w którym sprawca dostał 500zl grzywny i zostal zwolniony z kosztów sądowych. Złożyłam papiery do mojej ubezpieczalni, w maju rzeczoznawca obejrzał i sfotografowal drzewo. Skompletowali dokumenty nasze, z policji itd. Wycenili szkodę na 8300zl gdzie cena rynkowa auta wynosila 14000zl. Odeslali wszystko do UFG bo było brak oc i fundusz mial wypłacić odszkodowanie. Jakież bylo moje zdziwienie jak dzis otrzymalam list z ufg ze nie dostanę odszkodowania bo sprawca jednak mial na dzień zdarzenia oc. Przez pół roku w policji, firmie ubezpieczeniowej widniał jako brak oc a tu raptem jest ubezpieczony w Warcie. Dzis odrazu napisalam do ufg ze mają do warty wystosowac pismo z data i dokladna godziną zawarcia ubezpieczenia przez sprawcę. I teraz co dalej? Maz w dniu wypadku byl w przychodni bo bolala jego praea ręka, ze względu na moj koniec ciąży nie brał zwolnienia z powodu tego bolu ręki bo wiedział ze za chwilę rodze i bedzie musiał isc na opiekę nad starszym niepelnosprawnym synem. Dopiero po 3 tygodniach wziął opiekę jak mialam cesarke. Na szybko musieliśmy kupić auto bo maz pracuje w Niemczech i musiał czymś dojeżdżać, ja musialam miec na miejscu drugie auto bo najstarszego syna trzeba odwozic do szkoly oddalonej o ok 60km od domu a młodszego niepełnosprawnego na rehabilitację i tez codziennie do szkoły. Pieniądze na auto wzięliśmy z oszczędności które zbieralismy ponad rok na turnus rehalilitacyjny. Przez ten wypadek nie moglismy pojechać na gipsowanie syna po ostrzykiwaniu nóg, co spierniczylo w sumie półroczne leczenie. Czy ja mogę starac sie o odszkodowanie za skasowane auto i osobno o zadośćuczynienie za poniesione straty materialne?

Doradca reklama

Podpowiadam

Doradca
Podziękował : 2 razy

Re: Zadośćuczynienie

Postprzez Ubea » Wt cze 12, 2018 6:37 am

Jak najbardziej może Pani się starać zarówno o odszkodowanie za zniszczone auto, jak i o zadośćuczynienie za szkody osobowe poniesione w związku z wypadkiem.
Czy od UFG otrzymała Pani informację o numerze polisy OC sprawcy wypadku? W takim wypadku można by od razu zgłaszać szkodę do Warty.

Początkujący

Postprzez Justa81 » Wt cze 12, 2018 7:05 am

Tak wczoraj z ufg przysłali mi taka informacje, szkode na aucie zglosilam, teraz musze jeszcze szkode na osobie zgłosić?

Początkujący

Postprzez LighthouseKancelaria » Wt cze 12, 2018 7:31 am

Justa81 napisał(a):Tak wczoraj z ufg przysłali mi taka informacje, szkode na aucie zglosilam, teraz musze jeszcze szkode na osobie zgłosić?

Należałoby oddzielnie zgłosić szkodę na osobie do Warty - zostanie nadany osobny numer szkody. Zapewne po zgłoszeniu Warta prześle formularze do uzupełnienia. Proszę zgromadzić pełną dokumentację medyczną z leczenia, oraz zebrać rachunki za leczenie, zakupione leki, itp. Ewentualne roszczenia z tytułu utraconych korzyści, jak utracone zarobki, są również uzasadnione jeśli taka sytuacja jest do wykazania z odpowiednich dokumentów.

Początkujący

Postprzez Justa81 » Wt cze 12, 2018 9:59 am

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Bywalec forum

Postprzez versus » Wt cze 12, 2018 10:04 am

Proponuję również sprecyzować wysokość roszczeń o zadośćuczynienie i odszkodowanie.

Początkujący

Postprzez AWUBEZPIECZENIADG » Wt cze 12, 2018 10:20 am

Najlepiej zgłosić bezpośrednio do Warty jako dwie szkody. Opisać szczegółowo sytuację i załączyć wszelką dokumentację oraz określić swoje oczekiwania. Jeśli ma Pani jakiegoś zaufanego Agenta u którego się Pani ubezpiecza, to można wszystko złożyć i przesłać przez jego Agencję. Następnie zobaczy Pani jakie będzie podejście ubezpieczyciela. Zawsze można też poszukać firm, które pomagają w wyegzekwowaniu takiego ubezpieczenia, ale myślę że z tym można się na razie wstrzymać aż do decyzji Warty.

Powrót do Odszkodowania komunikacyjne